Władysław Frasyniuk znany jest ze swojego krytycznego języka wobec partii rządzącej. Nie przebiera w słowach, co czyni jego wypowiedzi bardzo kontrowersyjnymi. Tym razem nie było inaczej.

Frasyniuk podczas rozmowy w programie ”Fakty po Faktach”, który emitowany jest w TVN24, powiedział, że Jarosław Kaczyński ma dar do dzielenia Polaków, a także, że nie umie integrować ludzi. Były członek ”Solidarności” dodał, że to właśnie prezes Prawa i Sprawiedliwości jest tak na prawdę autorem listu byłych prezydentów, który został opublikowany dziś na łamach ”Gazety Wyborczej”.

W dokumencie byli prezydenci wzywają Polaków do obrony zagrożonej – wg autorów listu – demokracji. List został napisany przez Lecha Wałęsę, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego.

Władysław Frasyniuk zaznaczył, że list jest przykładem na to, że pomimo różnić można obrać wspólny kierunek i ze sobą współpracować.

– Opozycja jest za słaba, to my, społeczeństwo, musimy reagować, macie wyjść na ulice, walczyć o swoje prawa.

Frasyniuk dodał, że grozi nam państwo policyjne, jak również odniósł się do tego, że rządzący ”nie dostali mandatu do łamania prawa i wolności obywatelskich”. Podkreślił, że ”łamanie prawa jest przestępstwem”, a na pytanie redaktor Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, czy przestępcami nazywa prezydenta Polski i premier, odpowiedział: ”tak”.

źródło: wiadomosci.onet.pl

...

Zobacz również