Francuzki postanowiły solidaryzować się z 21-letnią kobietą, która opalając się w bikini została pobita przez muzułmanki. Co ciekawe, policja twierdzi, że motywem nie była wcale religia. Funkcjonariusze mogli jednak zostać zmyleni fałszywymi zeznaniami ratujących się muzułmanek.

Chodzi o sprawę pobicia 21-latki we francuskim mieście Reims. Jak to opisał „Le Figaro”, młode muzułmanki miały „ukarać” dziewczynę za noszenie „niemoralnego bikini”. Świadkom nie udało się powstrzymać nastolatek i poszkodowana musiała trafić do szpitala. Obecnie nie jest zdolna do pracy. Po nagłośnieniu sprawy przez media, młode Francuzki natychmiast urządziły konferencję prasową w strojach kąpielowych. Pobicie oficjalnie potępił również burmistrz Reims, który podkreślił, że takie zachowania nie będą tolerowane. Następnie Francuzki wpadły na pomysł, by za pośrednictwem mediów społecznościowych wyrazić solidarność z pobitą 21-latką.

Media natychmiast obiegła informacja, że dziewczyna została „ukarana” za noszenie skąpego stroju przez muzułmanki, których motywem była religia. Innego zdania jest jednak policja, która podkreśla, że awantura wybuchła z innego powodu. Komentatorzy zauważają jednak, że być może funkcjonariusze zostali zmyleni przez muzułmanki, które próbowały ratować się zrzucając pobicie na „porachunki gangów”. To sugerowałoby, iż wina nie leży jedynie po ich stronie. Inaczej byłoby, gdyby motywem pozostała religia.

– To była kłótnia między dwoma dziewczęcymi gangami, która przeistoczyła się w bójkę, gdy jedna z agresorek powiedziała „ubieraj się, to nie jest lato” – informuje francuska policja.

Wciąż jednak w sieci trwa akcja publikowania zdjęć w bikini. Wzięły w niej udział już tysiące internautów.

Poniżej publikujemy niektóre zdjęcia, jakie wykonały sobie Francuzki w związku z pobiciem młodej dziewczyny.

Journée plage bien sympa avec ma louloute #jeportemonmaillotauparcleo#curvee#rastagirl

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Gabrielle Lomba (@tayina971)

Souvenirs souvenirs #jeportemonmaillotauparcléo #soutien #reims #sosracisme #pool #poolparty #instashot #nocrop

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Maitou (@maddiemaitou)

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również