Według dziennika „Le Figaro” w jednej z francuskich szkół zakazano obchodów Dnia Matki. Miało się to stać wskutek interwencji par mężczyzn, którzy wychowują dzieci będąc w homoseksualnych związkach. Zaproponowali oni także, czym można zastąpić powszechnie znane święto.

Według niektórych rodziców dzieci uczęszczających do francuskiej szkoły Dzień Matki dyskryminuje niektóre z ich pociech. Szczególnie ma to dotyczyć tych, które straciły mamę lub są wychowywane przez parę mężczyzn. Obchody Dnia Matki miały być dla nich zasmucające lub niekomfortowe.

Jako alternatywę francuscy rodzice zaproponowali „Dzień Osób, Które Kochamy”. Dzięki niemu wszystkie dzieci będą mogły w tym samym czasie celebrować wspólne święto bez względu na to, kto je wychowuje.

Pomysł ten znacząco podzielił nie tylko Francuzów, ale i wszystkich mieszkańców Europy. Niektórzy twierdzą, że zmiana ta rzeczywiście podniesie komfort życia dzieci, które będą mogły czuć się równe bez względu na to, z jakiej rodziny pochodzą. Inni jednak stanowczo sprzeciwiają się tym kulturowym zmianom, twierdząc, że wiąże się to z wielką krzywdą dla całych pokoleń.

...

Zobacz również

Zobacz również