Kryzys w relacjach polsko-francuskich wywołuje skrajne emocje wyborców w obu krajach. Podzielił on także media, które krytykują postawę premier Beaty Szydło albo prezydenta Emmanuela Macrona. Co ciekawe, do źródeł wypowiadających się w złym tonie na temat stanowiska francuskiej głowy państwa, należy także niezwykle popularny „Le Monde”.

Konflikt między politykami reprezentującymi Polskę oraz Francję przypadł akurat na czas, kiedy Macron znacząco traci poparcie społeczne w swoim kraju. Obiecał on bowiem bardzo wiele w czasie kampanii wyborczej i według niektórych nie może do końca poradzić sobie z realizacją zapowiedzi.

Aż 62 proc. Francuzów deklaruje obecnie niezadowolenie ze sposobu, w który prezydent kieruje ich państwem. Stracił on więc poparcie w zaskakująco szybkim tempie, co dodatkowo podsycają krajowe media.

Dziennikarze „Le Monde”, w artykule dotyczącym konfliktu rozpoczętego słowami Macrona na temat miejsca Polski w Unii Europejskiej oraz kondycji demokracji naszego kraju, znacząco skrytykowali jego postawę. Zaznaczyli, że osobiście „wywołał on kryzys dyplomatyczny”. Jak widać, nie tylko w Polsce francuski prezydent spotyka się więc z wieloma negatywnymi komentarzami oraz niezadowoleniem.

...

Zobacz również