Francuski arcybiskup zaskoczony wolnością wyznania w Polsce

Francuski arcybiskup zaskoczony wolnością wyznania w Polsce

Przewodniczący Konferencji Biskupów Francji abp Georges Pontier z Marsylii w rozmowie z katolickimi mediami w Polsce nie kryje swojego zaskoczenia. Duchowny nie może wyjść z podziwu, że w Polsce - w przeciwieństwie do Francji - chrześcijanie mogą swobodnie manifestować własną wiarę.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Francji abp Georges Pontier przybył do Polski, by - wraz z 160 innymi pielgrzymami z jego grupy - uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Francuski duchowny nie kryje swojego zaskoczenia realiami w Polsce, gdzie katolicy mogą swobodnie manifestować swoją wiarę bez obaw o nazwanie chorymi psychicznie czy narażając się na ataki ze strony muzułmanów.

 - W Krakowie młodzi Francuzi mogą swobodnie i z radością wyrażać swoją wiarę, bez obaw, że zostaną potraktowani jak psychicznie chorzy czy zagrożenie dla otoczenia. W Polsce Francuzi mogą swobodnie wyrażać swą wiarę w spotkaniu z młodymi z innych krajów. Jest to piękne i radosne doświadczenie duchowe. Światowe Dni Młodzieży to czas szczególnej łaski, która w wyjątkowy sposób spływa do ludzkich serc - powiedział w rozmowie z mediami abp Georges Pontier.

Jak wyjaśnił duchowny, po ostatnich zamachach terrorystycznych we Francji, zorganizowanych przez radykalnych wyznawców islamu, powstało absurdalne przekonanie, że zamachowcy nie są w żaden sposób związani z religią. Jednocześnie z drugiej strony obwinia się wszystkie religie za zło jakie dzieje się na świecie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:
bh, źródło: pch24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News