Nathalie Kosciusko-Morizet to znana francuska polityk z polskimi korzeniami. 44-letnia Francuzka jest potomkinią brata Tadeusza Kościuszki, Abrahama Salomona Kościuszko. Podczas ostatniego ze swoich wieców wyborczych byłą minister stała się celem ataku. Nieprzytomną zawieziono do szpitala.

Kosciusko-Morizet stara się o miejsce w izbie niższej parlamentu francuskiego i jeździ na kolejne wiece zbierać poparcie. Dlatego też ostatnie dni są dla niej bardzo wyczerpujące. Często polityk spotyka się z krytykami i sprzeciwem, co jednak nie jest wyjątkiem. Zaskakujący był jednak atak na Kosciusko-Morizet.

Do tego doszło w Paryżu podczas wiecu w V Dzielnicy. Pewien mężczyzna, z którym przed wiecem polityk bardzo żywo dyskutowała, zaatakował ją w pewnym momencie, gdy występowała przed zebranymi wyborcami. Agresor został zatrzymany i aresztowany, a w sprawie ataku wszczęte zostało śledztwo. Kosciusko-Morizet trafiła natomiast nieprzytomna do szpitala.

Polityk jest bardzo znana we Francji. W latach 2010-2012 była minister ekologii, zrównoważonego rozwoju i transportu, kiedy na czele rządu stał Francois Fillon. Od 2012 roku zasiadała w Zgromadzeniu Narodowym. W 2014 roku starała się natomiast o fotel mera Paryża. Weszła do II tury, ale tam prawicowa polityk przegrała z Anne Hidalgo, kandydatką socjalistów.

...

Zobacz również