Gdy kilka lat temu Beatrice Huret angażowała się w działania francuskiego Frontu Narodowego, roznosząc jego ulotki, na pewno nie myślała, że kiedykolwiek… zakocha się w uchodźcy. Niełatwe losy oraz zakazana miłość mogą ją jednak teraz bardzo wiele kosztować.

Huret przez bardzo długi czas mieszkała w Calais, w pobliżu „dżungli”, czyli obozowiska imigrantów. Miała do nich bardzo negatywny stosunek, czynnie działała w nacjonalistycznych ugrupowaniach o skrajnych poglądach. Jej życie zmieniło się jednak w dniu, w którym zobaczyła, jak naprawdę wygląda życie osób, które w poszukiwaniu lepszego jutra przybyły do Francji.

Gdy Huret odkryła biedę i nieszczęście mieszkańców obozowiska, zaczęła w nim pomagać, przynosić jedzenie, ubrania. Poznała tam także swoją największą miłość – Mokhtara, który z Iranu uciekł z powodu prześladowań religijnych. On także od razu się w niej zakochał. Od początku wiadomo było jednak, że nie będą mogli być razem, gdyż celem podróży mężczyzny była Wielka Brytania.

Francuzka chciała pomóc ukochanemu w dotarciu do upragnionego kraju. Za jego pieniądze kupiła łódź, na której wraz z przyjaciółmi miał dotrzeć do wybrzeży Wysp. Po drodze zaczęła ona jednak nabierać wody, a Irańczyków uratowały brytyjskie służby. Trafili od razu do ośrodka dla azylantów, gdzie Huret regularnie odwiedza ukochanego.

Największym problemem, który spadł na kobietę przez całą tę historię, jest oskarżenie o przemyt ludzi. Jak sama zaznacza, zrobiła to z miłości, a nie dla osobistego zysku, więc liczy na niski wymiar kary. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysoka grzywna. Nawet po tym, gdy została wpisana na listę osób, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, zaznacza wciąż, że nie żałuje swoich wyborów. Była to bowiem najpiękniejsza historia miłosna w jej życiu.

 

...

Zobacz również