Prokuratura Marsylii wydała nakaz aresztowania 43 rosyjskich kibiców. Fani zostali zatrzymani w autobusie, którym podróżowali po Francji. Najbliższą dobę spędzą w areszcie. Przyczyną ich zatrzymania jest śmierć kibica z Anglii.

Rosjanie zostali aresztowani w związku ze śmiercią angielskiego fana, który zmarł z powodu ran głowy odniesionych podczas starć kibiców obu drużyn w Marsylii. Lekarze zdiagnozowali u niego śmierć mózgu. Właśnie z tego powodu Rosjanie będą musieli uczestniczyć w procesie okazania, aby odnaleźć wśród nich tych, którzy w bezpośredni sposób przyczynili się do śmierci Brytyjczyka.

Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej we Francji twierdzi, że czas aresztu kibiców może zostać przedłużony o kolejne 24 godziny. Przedstawiciel stowarzyszenia rosyjskich kibiców poinformował na portalu Twitter, że francuska policja zatrzymała w autobusie 44 osoby – w tym kierowcę oraz kobiety.

Przed meczem Anglia-Rosja we francuskiej Marsylii doszło do walk kibiców wspomnianych drużyn. W rezultacie starć rannych zostało 35 osób. Obrażenia niektórych fanów okazały się na tyle poważne, że do tej pory przebywają oni w szpitalu. Po zdarzeniu UEFA ostrzegła reprezentacje Anglii i Rosji o tym, że w przypadku ponownych incydentów z udziałem kibiców zostaną one zdyskwalifikowane z mistrzostw.

https://youtu.be/yIKjl1J2X2M

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Józef Gawron

...

Zobacz również