Front Narodowy Marine Le Pen jest finansowany przez rosyjski bank, za którym stoi GazProm – donoszą francuskie media.

Internetowy portal Mediapart.fr pisze, że „moskiewska pożyczka” udzielona we wrześniu bieżącego roku dla skrajnie prawicowego ugrupowania Le Pen wyniosła 9 milionów euro. Z ustaleń wynika też, że do tej pory na konta Frontu Narodowego przelano 2 miliony euro.

Bank, który udzielił Le Pen pożyczkę to założony w 1996 roku First Czech-Russian Bank. W teorii miał on wspierać czesko-rosyjską współpracę gospodarczą a w praktyce służy jako narzędzie w polityce międzynarodowej GazPromu, czuli de facto Kremla.

Marine Le Pen jest znana w swojej ojczyźnie z bardzo przychylnej postawy wobec rosyjskich władz, głównie w stosunku do premiera Putina i sposobu w jaki rządzi on swoim krajem, który, jak sama mówi, budzi w niej podziw. Natomiast w parlamencie europejskim jest jedną z niewielu orędowniczek polityki Kremla.

O Rosji mówi się wiele rzeczy, ponieważ przez lata była ona demonizowana zgodnie z poleceniami USA – mówiła po tym gdy Unia Europejska wprowadziła sankcje wobec Federacji Rosyjskiej.

Można zatem podejrzewać, że pani Le Pen wyraża swoje osądy zgodnie z poleceniami Rosji, wszak „kto płaci, ten wymaga”.

źródło – mediapart.fr

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.