Francja nie zgadza się na system stałych kwot imigrantów. Premier Manuel Valls orzekł, że „Francja jest przeciwna” takiemu podziałowi uchodźców. Na decyzję wpłynęły m.in. problemy z jakimi zmagają się Francuzi.

Jak oświadczył premier, nigdy nie zostało powiedziane uchodźcom „przybywajcie do Francji”. Valls poinformował, że jego kraj przyjmie obiecane 30 tysięcy imigrantów, ale nic poza tym. Francja bowiem nie zgadza się na system kwot przy relokacji imigrantów.

Valls wyraził podziw dla państw, które zgodziły się na rozdzielenie między siebie 160 tysięcy uchodźców. Zaznaczył jednak, że Francja nie weźmie udziału w podziale przybyszów. „Nie przyjmiemy już więcej” – powiedział.

Premier zwrócił uwagę na to, że w zeszłym roku Francuzi otrzymali 80 tysięcy wniosków azylowych. Wskazał także na problemy z jakimi boryka się aktualnie Francja – wysokie i rosnące wciąż bezrobocie oraz radykalizacja młodzieży.

Szczyt UE, którego głównym tematem będzie kryzys imigracyjny, odbędzie się w przyszły czwartek. Prawdopodobne jest, jak podaje agencja Reutera, że Angela Merkel będzie starała się zmienić podejście władz Francji do tej sprawy.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: rmf24.pl
pt

Zobacz również