Francuscy policjanci powoli mają już dość ciągłej walki z imigrantami, którzy codziennie próbują przedostać się do Wielkiej Brytanii. 

Jak wynika z informacji przekazanych przez francuskie MSW, codziennie około 2 tysięcy nielegalnych imigrantów próbuje przedostać się przez tunel pod kanałem La Manche, by dostać się do Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że francuska policja musi notorycznie staczać z nimi boje. Najgorsze jest to, że nocą pracuje ich tam kilkunastu, a muszą ścierać się z prawie 2 tysiącami imigrantów. Nie mogą uwierzyć w skalę zjawiska.

– To jest pandemonium. Wlewali się przez dziury w ogrodzeniu i starali się uczepić pociągów – mówił dla „The Times” jeden z policjantów. Desperackie próby przedostania się do Wielkiej Brytanii często kończą się bardzo źle dla imigrantów, najczęściej z Afryki, którzy przybywają do Francji przez Morze Śródziemne, by następnie odnaleźć „bezpieczną przystań” w Wielkiej Brytanii. Odnotowano już 9 przypadków śmiertelnych, wielu ludzi trafiło do szpitala.

Wielka Brytania obiecała zająć się problemem i wybudować specjalne zabezpieczenia w Eurotunelu. Premier Cameron zapowiedział również, że należy przekonywać przybyszów zza Morza Śródziemnego, że w Wielkiej Brytanii nie znajdą bezpiecznej przystani.

– Włamanie i wtargnięcie na teren prywatny to przestępstwo, a nikt z tych ludzi nie staje przed sądem – mówił kolejny policjant.

Funkcjonariusze przekonują również, że walka z imigrantami to jak walka z wiatrakami. Gdy tylko odprowadzi się ich do obozowisk, natychmiast wracają i dalej szturmują kanał.

As darkness began to fall in Calais tonight, migrants search for a way to reach Britain, and try to evade French police.Watch the aerial footage:

Posted by Channel 4 News on 29 lipca 2015

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również