W poniedziałek wieczorem mężczyzna wjechał samochodem w pizzerię we francuskim Sept-Sorts. Ofiarą tragicznego zajścia padła nastoletnia dziewczyna, a 13 innych osób zostało rannych. Dziś policja ujawniła, kto jest sprawcą zdarzenia. 

Wstępne przesłuchanie kierowcy ujawniło, że jest on 32-letnim obywatelem Francji, oraz że przed uderzeniem w gości restauracji „przyjął dużą ilość leków”. Prokurator z pobliskiego Meaux, Dominique Laurens oświadczyła, że „wydaje się, że osoba ta ma poważne zaburzenia”.

Dochodzenie wyeliminowało terroryzm z możliwych motywów działania mężczyzny. Agencja AFP podaje, że z tego, co sprawca powiedział policji, nie da się wywnioskować, co mogło doprowadzić go do tak strasznego czynu. Inna agencja, EFE, informuje również, że Francuz był pod wpływem narkotyków.

W domu 32-latka przeprowadzono już rewizję, a on sam nigdy nie był karany, powiedział mediom rzecznik francuskiego MSZ, Pierre-Henry Brandet. Sąsiadka zatrzymanego, do której dotarli dziennikarze, powiedziała, że posiada on wyższe wykształcenie i „wiele dyplomów”. Nie mógł jednakże od dłuższego już czasu znaleźć pracy. Choruje na depresję, a także ma za sobą próbę samobójczą.

źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również