Francja podniesie podatki żeby utrzymać uchodźców
Wiadomości Pikio - 19 Września 2015

Francja podniesie podatki żeby utrzymać uchodźców

Jak alarmuje francuski dziennik "Le Figaro", francuski rząd - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - zdecyduje się na podniesienie podatków. Ma to mieć związek z ogromnym napływem uchodźców, na których utrzymanie zaczyna brakować pieniędzy.

Eksperci ekonomiczni "Le Figaro" powołując się na raporty francuskich urzędów (m.in. francuskiego odpowiednika Najwyższej Izby Kontroli) szacują, że średni koszt utrzymania uchodźców z Bliskiego Wschodu, którzy zatrzymali się we Francji tylko w tym roku wyniesie przynajmniej od 2,5 do blisko 3 mld mld euro rocznie. A przewiduje się, że liczba uchodźców, która dostanie się do Francji będzie jedynie wzrastać w kolejnych latach. Tak ogromne koszty związane z napływem uchodźców wynikają m.in. z faktu, że we Francji brakuje już ośrodków i mieszkań komunalnych, w których można by ich umieścić. Z tego powodu francuskie władze zdecydowały się na umieszczanie uchodźców w hotelach. To wszystko spowodowało, że rząd Francoisa Hollande'a jest bardzo bliski podjęcia decyzji o podniesieniu podatków by uzupełnić powstałe braki w budżecie państwa. Plany francuskiego rządu "nie podobają" się Francuzom o tyle, że jeszcze nie tak dawno temu Francois Hollande zapewniał swoich rodaków, że zrobi wszystko by obniżyć podatki.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh, źródło: Le Figaro/rmf24
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News