imigranci
fot. facebook
Wiadomości Pikio - 29 Grudnia 2015

Francja: Mieszkańcy Calais utworzyli milicję obywatelską, by bronić się przed imigrantami

Sytuacja we francuskim mieście Calais staje się coraz bardziej napięta z uwagi na ciągłą bezradność lokalnych władz i służb publicznych, które nie radzą sobie z napływającymi w te tereny imigrantami z Bliskiego Wschodu. Mieszkańcy, po wielu incydentach z imigrantami, postanowili utworzyć milicję obywatelską, która będzie ich chronić przed zagrożeniem. 

W położonym na północy Francji mieście, Calais, wciąż koczuje tysiące nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu, którzy przez Kanał La Manche chcą się przedrzeć do Wielkiej Brytanii, gdzie nadal mogą liczyć na wysoką pomoc finansową. Jak poinformowała ostatnio francuska policja działająca w regionie, tłumy imigrantów, którzy są zawracani od wjazdu do tunelu, wpadają w szał i niszczą wszystkie auta osobowe znajdujące się w okolicy. Islamscy imigranci, w odwecie za niewpuszczenie ich do tunelu i uniemożliwienie im dostania się na Wyspy, atakują przejeżdżające oraz wszystkie zaparkowane w okolicy samochody. W wyniku ataków zostało już rannych kilku Francuzów, w tym dzieci, które ucierpiały w wyniku wybijanych przez imigrantów szyb w pojazdach. - Musiałem zawieźć moje dzieci na ostry dyżur, bo zraniła je rozpryskująca się szyba samochodu. Mam tego dość! Dajemy uchodźcom schronienie, a oni wypowiadają nam wojnę! My, Francuzi przestajemy się czuć u siebie! - żalił się mediom jeden z mężczyzn, którego samochód ucierpiał w kontakcie z imigrantami. Jak z kolei informują media, mieszkańcy dzielnic znajdujących się najbliżej wydarzeń z udziałem imigrantów, postanowili utworzyć uzbrojoną milicję obywatelską, która będzie pilnować porządku i bezpieczeństwa w okolicy. Według twórców milicji, państwowa policja kompletnie nie radzi sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa swoim obywatelom i ich dobytkom, wystawionym na ataki agresywnych imigrantów.Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: rmf24/niezalezna
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News