Kłótnią z menadżerem skończyła się wizyta dwóch muzułmanek w ekskluzywnej restauracji La Cenacle. Kobiety zostały wyrzucone z restauracji przez menadżera, po tym jak mężczyzna stwierdził, że „wszyscy muzułmanie to terroryści”.

Do sytuacji doszło w restauracji wyróżnionej gwiazdką Michelin w Tremblay-en-France na północy kraju. Do lokalu przyszły dwie muzułmanki, by zjeść kolację. Kiedy kobiety czekały na obsługę, podszedł do nich menadżer lokalu i kazał im wyjść. Stwierdził bowiem, że wyznawcy Allaha nie mają prawa stawiać nogi w lokalu, gdyż „wszyscy muzułmanie to terroryści”.

„Terroryści to muzułmanie, wszyscy muzułmanie to terroryści. Ostatnio zabili księdza. To jest świecki kraj i mam prawo do swojego zdania. Nie chce ludzi, takich jak wy, w mojej restauracji. Wynocha stąd” – mówił mężczyzna.

Muzułmanki zarzuciły Francuzowi rasizm i stwierdziły, że „nie chcą być obsługiwane przez rasistę”, w związku z czym niedługo potem wyszły.

Restaurator już został przesłuchany przez policję w związku z podejrzeniem szerzenia rasizmu i dyskryminacji. Z kolei dwie kobiety uzyskały wsparcie ze strony lokalnej społeczności muzułmańskiej, która zebrała się pod placówką, by protestować i wzywać do bojkotu La Canacle.

Menadżer już oświadczył, że dał się ponieść emocjom, gdyż jego przyjaciel zginął w zamachu terrorystycznym na klub Bataclan w listopadzie zeszłego roku. Mężczyzna stwierdził, że „nie wierzy w to, co powiedział”.

„Miałem przyjaciela, który zginął w czasie ataku na klub Bataclan Nie wierzę w to co powiedziałem, moje słowa nie odzwierciedlają tego, co myślę” – oświadczył restaurator.

https://www.youtube.com/watch?v=cY3oimFTXKM

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: rp.pl, youtube.com
pt

...

Zobacz również