Francuska policja coraz częściej interweniuje w sprawach nielegalnych obozów uchodźców. Po tym, jak przeprowadzono likwidację ogromnego obozu w Calais zwanego „Dżunglą”, masy imigrantów przeniosły się do Paryża. Mniejsze i większe obozowiska stacjonują nawet wprost na ulicach francuskiej stolicy. Francuzom kończy się jednak cierpliwość.

W piątek o świcie 350 uzbrojonych po zęby policjantów wkroczyło do nielegalnego obozowiska uchodźców na północy Paryża. Obóz mieszczący się w 18. dzielnicy miasta tuż przy stacji metra Porte de la Chapelle zasiedlało ponad 2 tys. imigrantów. Głównie byli to ludzie z Afganistanu, Erytrei, Somalii i Sudanu.

W oficjalnym komunikacie podano, że powodem likwidacji było „zagrożenie zdrowia i życia uchodźców mieszkających w obozie i ludzi zamieszkujących jego okolicę”. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że coraz częściej dochodziło do starć między imigrantami i lokalną społecznością. By te nie przerodziły się w zamieszki, postanowiono prewencyjnie usunąć obozowisko.

Francuskie służby już podały, że dołożą wszelkich starań, by zbadać tożsamość każdego z ewakuowanych z obozu. To już 35. taka akcja policji francuskiej w ciągu ostatnich 2 lat. Operacje tego typu mają jednak miejsce coraz częściej w ostatnim czasie.

Poniżej film z likwidacji obozu:

źródło: wolnosc24.pl

...

Zobacz również