Jak donoszą media, zapowiadana na wtorek likwidacja nielegalnego obozowiska imigrantów z Bliskiego Wschodu w Calais została odroczona. Francuski sąd musi orzec czy operacja jest legalna. 

Jak informowaliśmy wcześniej, francuskie władze dały nielegalnym imigrantom z Bliskiego Wschodu czas do wtorku do godziny 20, na opuszczenie nielegalnie wybudowanego obozowiska „Dżungla” w Calais. Jak zapewniali włodarze, każdy kto nie opuści terenu obozowiska dobrowolnie, zostanie usunięty siłą. Po opuszczeniu obozowiska przez nielegalnych imigrantów miano przystąpić do jego likwidacji.

Jak się jednak okazje do likwidacji „Dżungli” nie dojdzie, przynajmniej w najbliższym czasie. Wszystko przez zgłoszenie się do francuskiego sądu administracyjnego grupy imigrantów i stowarzyszenia, którzy sprzeciwiają się likwidacji obozu.

Teraz francuskie władze muszą poczekać z ewentualną likwidacją nielegalnego obozowiska do czwartku. Wtedy sąd administracyjny w Lille wyda orzeczenie czy operacja likwidacji „Dżungli” jest zgodna z francuskim prawem.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: pikio / polskie radio

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.