Francja: Kula ognia i wielki wybuch przy uniwersytecie

Francja: Kula ognia i wielki wybuch przy uniwersytecie

Francja: doszło do olbrzymiego wybuchu przy uniwersytecie. Świadkowie mówią o wielkiej eksplozji i kuli ognia przy jednej z renomowanych uczelni. Płomienie rozpościerały się na niebie, a władze natychmiast zarządziły ewakuację pracowników oraz studentów.  

Francja: To tam doszło do zatrważającego wypadku. To kolejny wybuchu w ciągu tygodnia w tym kraju. Władze postawiły w stan gotowości wszystkie służby. Funkcjonariusze bardzo szybko pojawili się na miejscu zdarzenia. Na miejscu działa wiele zastępów straży pożarnej oraz policji. Wiadomo już, co było przyczyną eksplozji.

Francja: wybuchy na uniwersytecie w Lyon

Do wybuchu doszło dziś przed południem w mieście Lyon. Na jednym z uniwersytetów, a konkretnie na kampusie, gdzie znajduje się biblioteka, prowadzono prace remontowe. W ich wyniku doszło do wypadku z butlą gazową, która znajdowała się w budynku. Władze uniwersytetu potwierdzają tę wersję wydarzeń. Doszło do potężnego wybuchu, gdzie kula ognia sięgała ponad budynek kampusu. Gęste kłęby dymu zaczęły się unosić nad miejscem zdarzenia. Co najmniej jedna osoba została ranna w wyniku eksplozji, ale ofiar może być więcej. Służby długi czas pracowały nad tym, aby opanować płomienie i zebrać wszystkich rannych.

Wiele eksplozji i kłęby dymu

Nagrania z tego wydarzenia pokazują, że doszło wręcz do całej serii wybuchów. Ludzie zebrani dookoła byli przerażeni i zdezorientowani. Dopiero służby opanowały całą sytuację. Kula ognia w trakcie kolejnych wybuchów mogła mieć nawet kilkanaście metrów. Do tej pory funkcjonariusze przeczesują teren, by sprawdzić, czy aby na pewno nikt nie został w środku. Mimo wiedzy na temat remontu i gaz, służby będą dokładnie badać przyczynę wybuchu. Pierwsze doniesienia mówią, iż zawieść mogły przepisy bezpieczeństwa, które nie były przestrzegane przez pracowników remontujących budynek. Inne mówią o nieszczęśliwym wypadku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To już drugi taki wybuch

Zaledwie tydzień temu miał miejsce podobny wybuch, który był o wiele tragiczniejszy. W jednej z paryskich piekarni doszło do ogromnej eksplozji. Tam również przyczyną był gaz. Potem wybuchł wielki pożar, w wyniku którego rannych zostało ponad 50 osób, w tym 9 bardzo ciężko. Niestety, 4 osoby zginęły, w tym dwóch strażaków oraz turysta z Hiszpanii. W tym przypadku część budynku po prostu runęła. Ostatnią ofiarę znaleziono dopiero po odkopaniu części gruzów. Była to młoda kobieta, która mieszkała na pierwszym piętrze kamienicy. Na razie służby nie potwierdziły jej tożsamości. W Internecie pomiędzy Francuzami trwa debata, czy aby na pewno przepisy bezpieczeństwa dotyczące gazu są dobre i przestrzegane przez obywateli. Ludzie boją się kolejnego takiego wybuchu jak w Paryżu czy Lyonie. Francja Fot. TwitterZOBACZ TAKŻE:
  1. Najsłynniejsza stolica Europy zamieniła się w pole bitwy! Wszystko płonie, starcia na ulicach
  2. Choroba odebrała polskiemu lektorowi wszystko co kochał. To, co zrobili dla niego fani jest nie do opisania
  3. Ogromne obawy, dramatyczne doniesienia. Fani Jackowskiego już wszystko wiedzą
  4. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
  5. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News