Francja: Kolejny atak na policjantów. Ludzie wpadli w masową panikę (VIDEO+ZDJĘCIA)

Francja: Kolejny atak na policjantów. Ludzie wpadli w masową panikę (VIDEO+ZDJĘCIA)

Francuskie służby aresztowały imigranta na paryskim dworcu Gare du Nord. Mężczyzna próbował zaatakować policjantów nożem, podała francuska telewizja BFMTV.

Do próby ataku doszło w sobotę wieczorem. Policjanci spostrzegli mężczyznę idącego w ich stronę. Chwilę później okazało się, że podejrzany trzyma duży nóż i zamierza ich zaatakować. Patrol policji zareagował natychmiast. Imigrant został aresztowany. Podczas aresztowania na dworcu doszło do masowej paniki wśród przebywających tam osób. Policja musiała odsuwać ludzi utrudniających interwencję. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dworzec Gare du Nord jest ważnym węzłem komunikacyjnym. Łączy paryskie metro, kolej podmiejską i szybką kolej dalekobieżną. W związku ze zbliżającymi się we Francji wyborami prezydenckimi w kraju jest coraz niespokojniej. Służby wzmocniły wszelkie środki bezpieczeństwa. Minister Spraw Wewnętrznych już wcześniej informował, że na ulice wyjdzie dodatkowe 50 tys. policjantów i żołnierzy. Do aresztowania na dworcu doszło zaledwie dwa dni po tragicznym ataku na policjantów na paryskich Polach Elizejskich. Poniżej opustoszały dworzec po tym jak wszyscy przebywający tam ludzie ulegli masowej panice i uciekli.

  Nagranie, na którym uwieczniono aresztowanie niedoszłego zamachowcy na paryskim dworcu Gare du Nord. Imigrant z Afryki próbował przeprowadzić atak na policjantów, na szczęście funkcjonariuszom udało się go unieszkodliwić. To już drugi atak na francuskich policjantów w ostatnich dniach - wcześniej życie straciło dwoje policjantów na Polach Elizejskich (zobacz wcześniejsze posty). Opublikowany przez Zamachy i wojny. Bądź na bieżąco na 22 kwietnia 2017
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News