Kontrowersyjne nagranie zostało nakręcone podczas jednego z protestów we Francji. Widać na nim jak uzbrojony policjant agresywnie atakuje idącą chodnikiem kobietę. Ta jednak nie dała funkcjonariuszowi żadnego powodu do ataku.

Nagranie pokazuje jak idąca pośpiesznie kobieta zostaje nagle złapana za szyję przez policjanta i rzucona na barierki. Chwilę później kobieta leżała już na ziemi. Zainterweniował jednak nagrywający całe zajście mężczyzna, który odseparował od zaatakowanej agresywnego policjanta.

Sytuacja miała miejsce w Tuluzie podczas protestu przeciw reformom dotyczącym zmianom w prawie pracy. Wprowadzenie nowelizacji w życie oznaczałoby, że z prawną ochroną pożegnaliby się ci, którzy pracują 35 godzin tygodniowo. Ułatwiłoby to masowe zatrudnianie i wyrzucanie z pracy ludzi zatrudnionych w takim wymiarze czasowym.

Choć prezydent Francji, Fracois Holland, oświadczył, że reformy wcale nie podniosą bezrobocia, wielu ekspertów widzi w nich atak na prawa pracownicze.

„Naród jest zły, a każdy z nas ma prawo do wyrażania siebie. Będziemy kontynuować nasze protesty, dopóki rząd nie wycofa się” – mówi Jean Durand, członek Powszechnej Konferencji Pracy.

https://www.youtube.com/watch?v=F7CNqVoXrNE

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: unilad.co.uk, youtube.com
pt

Zobacz również