Francuska policja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących ataków imigrantów na samochody. Uchodźcy z obozu w Calais zwanego Dżunglą całymi grupami atakują samochody stojące w korkach. Według relacji jednej z zaatakowanych kobiet, ci mają to robić „dla zabawy”.

Sprawę nagłośniła ostatnio jedna z Francuzek. Kobieta przejeżdżała właśnie przez Calais, kiedy grupa 15 imigrantów zaatakowała jej pojazd. Efektem ich ataku były wybita tylna szyba i lusterko oraz roztrzaskana przednia szyba. Wedle relacji kobiety, koszty naprawy wyniosą 500 euro.

źródło: facebook.com/maevaa.mysoot
źródło: facebook.com/maevaa.mysoot

Ponadto, kobieta opublikowała także zdjęcia, na których wyraźnie widać szkody wyrządzone przez grupę agresorów. Francuzka zaapelowała też do wszystkich, którzy przeżyli podobną sytuację, by zgłosili się do niej i spróbowali razem rozwiązać problem ataków na samochody. Post kobiety udostępniono ponad 6 tys. razy.

Jednak nie tylko atakami imigranci uprzykrzają kierowcom życie. Uchodźcy na różne sposoby próbują też zatrzymywać samochody jadące w stronę Wielkiej Brytanii. Zapory z drewna, grupy ludzi stojące na jezdni mają pomóc imigrantom zyskać czas, by wedrzeć się do ciężarówek jadących na Wyspy.

Uchodźcy jednak coraz częściej uciekają się do agresywniejszych środków – na początku sierpnia jeden z mieszkańców Dżungli groził kierowcy ciężarówki piłą mechaniczną. Inni kierowcy zgodnie mówią, że niedługo na drogach wokół Calais dojdzie do prawdziwej tragedii. Policja rozkłada jednak ręce. Funkcjonariusze wskazują, że jest ich za mało, by skutecznie ochraniać ruch drogowy w okolicach Calais..

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: express.co.uk, facebook.com
pt

...

Zobacz również