Francuski minister gospodarki, Emmanuel Macron, przestrzega Brytyjczyków przed wyjściem z Unii. Macron zapowiedział, że jeśli stosunki między krajami się rozluźnią, a taka sytuacja może mieć miejsce po czerwcowym referendum, Francja otworzy imigrantom drogę do Wielkiej Brytanii.

23 czerwca Brytyjczycy zadecydują czy chcą pozostać w Unii Europejskiej. Tzw. Brexit, czyli wyjście UK ze struktur UE, ma jednak wielu przeciwników. Jednym z nich jest Francja, o czym dosadnie poinformował francuski polityk.

Emmanuel Macron zagroził przepuszczeniem przez granicę zmierzających na Wyspy uchodźców w sytuacji, gdy Londyn opuści Wspólnotę.

„Jeśli Brytyjczycy w czerwcowym referendum opowiedzą się za wyjściem z UE, Francja zniesie kontrole graniczne i pozwoli imigrantom udać się w dalszą drogę do Wielkiej Brytanii”.

Zaznaczył też, że Francuzi „z radością powitają bankierów, którzy uciekną z Londynu”, czym odniósł się do żartu Davida Camerona z 2012 roku. Wtedy to, po podniesieniu podatków we Francji, brytyjski premier zaprosił francuskie firmy do swojego kraju.

„Paryż z radością powita też bankierów, którzy zaczną uciekać z Londynu. Rozwiniemy dla nich czerwony dywan”.

David Cameron spotka się w czwartek z prezydentem Francji, Franois Hollande’em. Spotkanie będzie dotyczyło członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvp.info
pt

...

Zobacz również