Francja: Faworyt w wyborach prezydenckich uwikłany w homoseksualny skandal

Francja: Faworyt w wyborach prezydenckich uwikłany w homoseksualny skandal Źródło: źródło: huffpost.com, pixabay.com

Jeden z kandydatów na fotel prezydenta Francji, musi mierzyć się z pogłoskami dotyczącymi jego rzekomego homoseksualizmu. Chociaż pogłoski tego typu pojawiają się już od lat, ich wyraźne nasilenie miejsce ma właśnie przed wyborami na prezydenta Republiki Francuskiej.

Centrowy kandydat niezwiązany z jakąkolwiek partią, Emmanuel Macron, od swojego ślubu z Brigitte Trogneux, który miał miejsce w 2007 roku, co jakiś czas oskarżany jest o prowadzenie podwójnego życia. Polityk ma być potajemnie związany z Mathieu Galletem, szefem Radio France.

Plotki na ten temat pojawiają się raz na jakiś czas, ale na okres przedwyborczy przypadło ich znaczne nasilenie. Te stały się na tyle popularne, że nagłaśniać zaczęły je rosyjskie media. Macron nie mógł pozostawić takiego działania be odpowiedzi. W poniedziałek skomentował je żartobliwie.

 - Jeśli wam mówią, że prowadzę podwójne życie z panem Galletem, to dlatego, że uciekł mój hologram - prześmiewczo podsumował Macron.

Wypowiedź francuskiego polityka była aluzją do prezentacji hologramowej jednego z jego przeciwników w walce o fotel prezydenta, Jean-Luca Melenchona. Rzeczniczka Macrona podkreśliła, że ten komentarz centrowego kandydata, to jego ostateczne odcięcie się od kontrowersyjnego tematu.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News