Jak informuje agencja prasowa AFP, zakończyła się likwidacja części obozu nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Calais.

Likwidacja południowej części obozu w Calais odbyła się pod nadzorem policji i obyło się bez większych problemów.

Zamieszkujący południową część tzw. „Dżungli” imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej przenieśli się jednak do północnej części obozu. Szacuje się, że w sumie do niezlikwidowanej części przeniosło się do 3 tysięcy nielegalnych imigrantów.

Likwidacja południowej części obozu nielegalnych imigrantów w Calais rozpoczęła się pod koniec lutego i początkowo była sądownie oprotestowywana przez francuskie organizacje pozarządowe i samych imigrantów. Sąd jednak utrzymał decyzję francuskich władz.

Obóz nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Calais to ostatni przystanek przed Wielką Brytanią gdzie na imigrantów czeka wysokiej jakości opieka socjalna. Część z przybyszy z Bliskiego Wschodu próbuje dostać się na Wyspy przez kanał La Manche wdzierając się do przyczep ciężarówek lub wagonów pociągów podróżujących na trasie Francja-Wielka Brytania.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: wp

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.