Francja: Aresztowano dwie nastolatki, które planowały zamach terrorystyczny

Francja: Aresztowano dwie nastolatki, które planowały zamach terrorystyczny Źródło: źródło: wikimedia.org

Dwie nastolatki z Nicei, 17-latka i 19-latka zostały zatrzymane przez policję. Przyczyną aresztowania było przygotowywanie przez obie dziewczęta zamachu terrorystycznego. Młode muzułmanki były w stałym kontakcie z jednym z terrorystów ISIS.

Ekstremistki zostały wykryte, kiedy francuski kontrwywiad przejął ich wiadomości z zakodowanej skrzynki pocztowej - Telegram. Obie kontaktowały się z Raszidem Kassimem, który jest terrorystą działającym na odległość.

Mężczyzna przebywając na granicy syryjsko-irackiej pozyskuje "świeżą krew" dla Państwa Islamskiego za pośrednictwem internetu. Kassim miał nastolatki pod swoją kontrolą. Obie rozpoczęły już nawet pracę nad planami swoich zamachów.

17-letnia muzułmanka przyznała się podczas przesłuchania, że miała zamiar za swój cel obrać jakiś obiekt wojskowy. Druga dała się już poznać francuskim śledczym. Dziewczyna dwa lata temu próbowała bowiem dostać się do Syrii.

Co ciekawe, obie zatrzymane mieszkały w tej samej dzielnicy Nicei, co Tunezyjczyk, który w lipcu tego roku wjechał w tłum ludzi na Promenadzie Anglików.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:
źródło: tvp.info pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News