Wczoraj wieczorem na przedmieściach Paryża doszło do tragicznego zdarzenia, w którym rannych zostało aż 12 osób. Nieznani sprawcy wrzucili do restauracji butelkę zapalającą, a ogień strawił całe miejsce. Teraz w internecie pojawił się film z akcji ratunkowej. Zdarzenie to prawdopodobnie nie miało być atakiem terrorystycznym, jednak francuskie władze proszą o zachowanie nadzwyczajnej ostrożności.

11 czerwca późnym wieczorem nieznani sprawcy wrzucili do restauracji znajdującej się w 5-piętrowym bloku tzw. koktajl Mołotowa. 12 osób, w tym 6 policjantów próbujących pomagać ofiarom, trafili do pobliskich szpitali. Na miejscu bardzo długo trwały prace ratunkowe, a nad ugaszeniem pożaru pracowało około 50 strażaków.

Francuska policja zdradziła mediom, że na razie nie zna motywu tego podpalenia. Prawdopodobnie było ono związane z nieudaną próbą rabunku, dlatego też władze wykluczają łączenie tego zajścia z falą ataków terrorystycznych coraz częściej uderzającą w Europę. Jednocześnie przedstawiciele służb zaznaczyli, że dopóki nie ustalą konkretnie szczegółów całej sprawy, mieszkańcy okolic Paryża, ale i całej Francji, wciąż powinni zachowywać szczególną ostrożność oraz natychmiast reagować w podejrzanych sytuacjach, informując o nich policję.

 

...

Zobacz również