Polski kierowca transportujący towary w Calais został napadnięty przez dwójkę koczujących tam imigrantów. Napad był o tyle niespotykany, że sprawcami okazali się być 11 latek i jego 16-letni kolega.

Młodzi sprawcy, którzy napadli Polaka w okolicach Marcel Doret, zostali wypuszczeni na wolność, z racji na ich wiek. Atak był poważny, ponieważ w wyniku cięć zadanych nożem introligatorskim, Polak doznał poważnego uszkodzenia ścięgna rąk. Stracił również telefon komórkowy. Według przepisów, napastnicy musieli jednak zostać wypuszczeni, mimo iż już wcześniej były z nimi problemy.

Sytuacja w Calais negatywnie wpływa na bezpieczeństwo w regionie oraz komfort w transportowaniu towarów. Imigranci pragną dostać się do Wielkiej Brytanii, aczkolwiek brytyjskie władze nie chcą na to pozwolić. W związku z tym, w okolicach Calais nieustannie dochodzi do rabunków oraz starć z kierowcami i lokalną ludnością. O sprawie coraz głośniej mówią branżowe portale zajmujące się transportem międzynarodowym, który staje się w rejonie Calais coraz bardziej niebezpieczny.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

źródło: kresy.pl

...

Zobacz również