NAJWAŻNIEJSZA zasada wiary obalona. Franciszek: Nie ma czegoś takiego jak...

NAJWAŻNIEJSZA zasada wiary obalona. Franciszek: Nie ma czegoś takiego jak...

Papież Franciszek słynie z tego, że zaskakuje wiernych wyznawców swojej wiary. Ostatnio dosłownie zszokował katolików. Największa zasada wiary została przez niego obalona.

Papież Franciszek zaskakuje wiernych bardzo często. To dlatego, że często ma zupełnie inne zdanie niż jego poprzednicy. Potrafi również spontanicznie zrobić coś niesamowitego. Ostatnio podróżując samolotem udzielił ślubu stewardowi i stewardessie, którzy od lat pozostawali w związku nieformalnym. Zasłynął również wypowiedzią, że zwierzęta mają duszę i również znajdą się z nami w niebie. Teraz jednak zszokował już wszystkich. Zdementował coś, na czym opiera się wiara wielu katolików. 93-letni włoski dziennikarz twierdzi, że papież Franciszek powiedział mu iż... piekło nie istnieje!

Papież Franciszek obala to w co wierzą miliony

93-letni Eugenio Scalfari, założyciel gazety "La Repubblica" szczyci się tym, że nie nagrywa rozmów ze światowymi przywódcami, ani nie robi notatek. Ich słowa odtwarza później jedynie z pamięci podczas pisania artykułów. W swoim najnowszym materiale Scalfari przytacza odpowiedź papieża Franciszka na pytanie o to, co się dzieje z potępionymi duszami. - One nie są karane. Ci, którzy okażą skruchę, otrzymają wybaczenie i zajmą miejsce pośród kontemplujących Boga, natomiast ci, którzy nie wyrażą żalu, nie będą mogli otrzymać przebaczenia i znikną. Piekło nie istnieje, istnieje unicestwianie grzesznych dusz - przytacza rzekome słowa papieża Scalfari. Oficjalne stanowisko Watykanu w tej sprawie jest takie, że słowa są owocem transkrypcji i nie stanowią wiernego przytoczenia słów papieża Franciszka. Scalfari prywatnie jest ateistą, z papieżem Franciszkiem zaprzyjaźnił się. Jednak Watykan już trzeci raz odcina się od tego, co ten mówi na temat Ojca Świętego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prawa ręka Macierewicza SKAZANA! Poniżający wyrok
  2. NIELEGALNY rajd policji na dziennikarkę Trójki! Zniszczyli jej dom, a dzieci…
  3. Kołobrzeg: Okropna tragedia. Zginął samotnie, tuż przed świętami
Źródło: fakty.interia.pl Następny artykuł