Papież Franciszek znany jest z tego, że bardzo często zaskakuje konserwatywną część dostojników watykańskich oraz wiernych. Niedawno duchowny zrobił to po raz kolejny, kiedy na jaw wyszła jego na reakcja na jeden z listów od chrześcijanina z Brazylii. Mężczyzna na pewno się spodziewał się bowiem takiej odpowiedzi papieża na swoje wyznanie.

Wiernym, który napisał specjalne pismo do Franciszka, był brazylijski homoseksualista żyjący z tym samym partnerem od ponad 25 lat. Kiedy w ich kraju zalegalizowano związki między osobami tej samej płci, mężczyźni otrzymali także zgodę na adopcję dzieci. Właśnie wtedy postanowili zaopiekować się trojgiem nastolatków szukających domu.

Jako osoby wierzące, homoseksualiści chcieli także ochrzcić swoich wychowanków. Wielokrotnie im odmawiano, jednak po ogromnych staraniach ostatecznie doszło do udzielenia sakramentu. Właśnie o tym jeden z mężczyzn postanowił poinformować papieża Franciszka. Odpowiedź głowy Kościoła, będąca gratulacjami, naprawdę go jednak zadziwiła.

– Papież Franciszek życzy Panu szczęścia, przyzywając dla jego rodziny obfitości łask Bożych, abyście stale i wiernie żyli po chrześcijańsku jako dobre dzieci Boże i Kościoła – czytamy w liście, który mężczyzna otrzymał z Watykanu. Od razu pochwalił się nim na Facebooku, dzięki czemu zobaczyły go tysiące internautów.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Teraz mogę już umrzeć spokojny – stwierdził wierny w rozmowie z mediami. Na pewno jednak całą sytuacją nie są tak zadowolone środowiska konserwatywne Kościoła, które wkrótce zapewne skomentują oficjalnie całą sytuację.

Fot. Facebook/agripino.magalhaes
Fot. Facebook/agripino.magalhaes

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również