Na łamach magazynu „Scarp de’tenis” papież Franciszek opowiedział poruszającą historię o spotkaniu Jana Pawła II z bezdomnym Polakiem. Spotkanie było wyjątkowe, z jednego powodu.

Wydarzenie miało miejsce wiele lat temu. Jan Paweł II dowiedział się, że na ulicach Rzymu mieszka Polak, który bardzo chce się spotkać z polskim papieżem. Zaciekawiony papież poprosił swoich podwładnych, by przyprowadzili bezdomnego na prywatną audiencję.

Gdy bezdomny Polak stanął przed Janem Pawłem II, przez chwilę patrzyli sobie w oczy. W pewnym momencie wpadli sobie w ramiona, ponieważ okazało się, że bezdomny Polak jest… kolegą papieża z seminarium i ostatni raz widzieli się ponad 40 lat wcześniej.

Na koniec audiencji bezdomny kolega papieża poprosił go o spowiedź. Na tym nie koniec – gdy Jan Paweł II spełnił jego prośbę, kolega papieża powiedział „teraz Twoja kolej” i go wyspowiadał.

Jak przekonuje Franciszek, wspomniany w historii bezdomny po spotkaniu z papieżem powrócił do normalnego życia i został kapelanem w szpitalu.

Zobacz również

...