Franciszek Pieczka stara się podnieść z tragedii. "To ja miałem umrzeć pierwszy!"

Franciszek Pieczka stara się podnieść z tragedii. "To ja miałem umrzeć pierwszy!" Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=1Cj1Vs6jtmE

Franciszek Pieczka przeżywa prawdziwy dramat. W tym roku świętował dziewięćdziesiąte urodziny. Pomimo imponującego wieku, dobrego zdrowia i wspaniałej kariery aktor nie jest szczęśliwy. Odejście żony nie pozwala mu funkcjonować normalnie.

Franciszek Pieczka - niezapomniany Gustlik z "Czerech pancernych i psa" stworzył kilkadziesiąt wspaniałych kinowych kreacji. W życiu prywatnym miał niemniej szczęścia. Wraz ze swoją żoną Henryką przeżył pięćdziesiąt szczęśliwych lat. Gdy kobieta odeszła w 2004 roku, aktor załamał się. Pomimo upływu lat, nie potrafi być szczęśliwy po jej śmierci.

Wciąż cierpi po śmierci żony. Franciszek Pieczka o Henryce

Po długiej chorobie odeszła, a świat Pieczki zawalił się. Mężczyzna nie mógł sobie poradzić z samotnością. W żonie widział przyjaciela i powiernika. Gdy nagle kobiety zabrakło, pozostała w jego życiu ogromna pustka. Gdy poczuła, że ten trudny moment się zbliża, poprosiła go, by nauczył się żyć dalej. Chciała, aby Pieczka znalazł szczęście, pomimo jej śmierci. Zadbała o niego nie patrząc na tragiczny moment i własne cierpienie. Aktor wspominał, że uczuliła go nawet, aby nie zapominał brać leków. Najlepszy lekiem na smutek okazała się jednak jego praca. - Na każdym kroku widzę jej rękę. Że tutaj to zrobiła, że tu coś położyła. (...) To ja miałem umrzeć pierwszy - powiedział w jednym z wywiadów. Po czternastu latach od śmierci żony, Franciszek Pieczka nie przestał jej kochać.

Rodzina wybitnego aktora

Franciszek Pieczka jest aktorem o bogatym doświadczeniu. Grał u najlepszych, grał z najlepszymi. Uznany za ikonę kina nigdy nie poddał się sławie. To rodzina była dla niego najważniejsza. Gdy był małym chłopcem, uciekł z domu i schował się... w kinie. Poszedł na "Znachora" i dostał za to solidne lanie od ojca. W wywiadach przyznaje, że dom miał na niego niebagatelny wpływ. Chociaż rodzice nie byli zadowoleni, gdy postanowił się zostać aktorem, on nie poddał się. Jako dziecko nauczył się tolerancji i bliskości - miał 15 sióstr i braci.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Mieszka z synem i jego rodziną w Falenicy. Bardzo ceni sobie opiekuńczość synowej, a także bliskość wnucząt. Ma ich aż pięcioro! Franciszek Pieczka uważa, że wnuki należy rozpieszczać, a dzięki wspólnemu spędzaniu z nimi czasu nie czuje się samotny. Aktor pomimo sędziwego wieku nie rezygnuje z ról. Za swoją pracę niedawno został doceniony Orderem Orła Białego. Polacy bezsprzecznie pokochali Gustlika, a aktor odtwarzający tę rolę, jest wzorem do naśladowania dla młodych ludzi.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dramat najsłynniejszej aktorki "Pułapki" TVN. Tragiczne początki
  2. Grób kultowego, polskiego aktora woła o pomstę do nieba. Przykre
  3. Wykryli guza mózgu u uwielbianej aktorki Barw Szczęścia. Dramatyczna walka o życie
Następny artykuł