Niebywałe, co Franciszek Pieczka powiedział o śmierci. Łezka kręci się w oku, piękne słowa

Niebywałe, co Franciszek Pieczka powiedział o śmierci. Łezka kręci się w oku, piękne słowa Źródło: YouTube / Romek Anusiewicz

Franciszek Pieczka to jeden z tych polskich aktorów, których nie trzeba przedstawiać. Ostatnio wypowiedział się na temat śmierci.

Niesamowity aktor Franciszek Pieczka zdradził kilka faktów o swoim życiu. Poruszył również temat śmierci. Jego słowa mogą wywołać łzy wzruszenia.

Niebywały bagaż doświadczeń 

Franciszek Pieczka jest kojarzony przede wszystkim z występów w wielu filmach i serialach. Jego kreacje aktorskie można było zobaczyć w kultowym "Czterej pancerni i pies", dramacie wojennym "Austeria", uwielbianym przez Polaków "Potopie", czy popularnym serialu komediowym "Ranczo". Jednak mało kto wie jak wyglądało jego życie przed rozpoczęciem kariery aktorskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Aktor urodził się na Górnym Śląsku w górniczej rodzinie. Jego ojciec oprócz górnictwa zajmował się również uprawą roli. Z uwagi na to, że ojciec Franciszka Pieczki bardzo ciężko pracował, wychowanie zostało pozostawione jego matce. Przy szóstce dzieci nie było to łatwym zadaniem. Jednak jak przyznaje sam Franciszek Pieczka, przekazali im wiarę, tradycję śląską i wpajali pokorę. Aktor początkowo poszedł w ślady ojca i został górnikiem. Z zapałem wykonywał ciężką pracę pod ziemią. Pewnego dnia podczas pracy stanął ze śmiercią twarzą w twarz. 

Franciszek Pieczka w obliczu śmiertelnego zagrożenia 

Podczas pracy pod powierzchnią od bloku skalnego oderwał się ogromny głaz i niemal przygniótł wybitnego aktora. Franciszek Pieczka odebrał to zdarzenie jako znak od Opatrzności. Postanowił skończyć z pracą w kopalni i zapragnął zostać aktorem. Egzamin do akademii teatralnej zakończył się sukcesem. Franciszek Pieczka uznał to za kolejny znak. Z jego wspomnień wynika, że Opatrzność dostarczała mu ich regularnie. Jego syn urodził się jako wcześniak i przeżył. Spędził też 50 cudownych lat wraz ze swoją małżonką, której śmierć w 2004 roku niezwykle go poruszyła.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusa
2. IMGW pilnie wystosował żółty alarm dla niemal połowy kraju. Jest niebezpiecznie, uwaga na nagły atak zimy

Te wszystkie doświadczenia sprawiły, że Franciszek Pieczka nie obawia się śmierci.

- Może, gdy już znajdę się za chmurką, będę patrzył, jak sobie urządzili tutaj życie, i też im to będę powtarzał? Wiara daje uspokojenie, dlatego jestem spokojny, bo wiem, że życie nie kończy się tu, na Ziemi - przyznaje 92 letni aktor.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące doniesienia o Beacie Tyszkiewicz. Córka wydała oświadczenie, które zasmuci Polaków
  2. Puszyste i kremowe ciasto bez pieczenia oczaruje wszystkich domowników. Zjedzą je co do okruszka
  3. Nowy, 13. znak zodiaku ma niebywałe cechy. Każdy urodzony w jego układzie jest ogromnym szczęściarzem
  4. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  5. Organizatorzy konkursu w Willingen przekazali fantastyczną informację. Polacy mogą odetchnąć z ulgą

Źródło: PomponikPL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News