Papież Franciszek zaskoczył wiernych ostrym tonem, który przybrał w jednym z ostatnich kazań. Do tej pory niezwykle łagodny kapłan ujawnił bowiem, kto według niego jest zdrajcą wobec Kościoła oraz Jezusa.

Franciszek w swym przemówieniu do wiernych skupił się na postaci Judasza i historii jego oddalenia się od Boga. Zaznaczył jednak, że pomimo błędów oraz grzechów Jezus zawsze pozostaje bliskim przyjacielem każdego człowieka.

Stanowcze przypomnienie dla wiernych

– Przyjaźń z Panem to dar. Otrzymaliśmy go jako nasze przeznaczenie. Takie jest nasze powołanie: żyć jak przyjaciele Pana. Jest to ten sam dar, który otrzymali też apostołowie, choć z większą mocą. Wszyscy chrześcijanie otrzymali ten dar: otwarcie, dostęp do Serca Jezusa, do przyjaźni z Nim. (…) Jest to dar, który Pan zachowuje na zawsze. On jest wierny temu darowi – przypomniał Franciszek.

Dodał jednak, że Jezus mimo wszystko pozostaje przyjacielem ludzi. To jednak ludzie mają wybierać swój los, nawet całkiem inny od tego, jaki uważa się za religijny i powszechnie dobry. Taki właśnie miał wybrać Judasz.

– Jezus jest naszym przyjacielem. A Judasz wybrał inny nowy los. W sposób wolny wybrał swe przeznaczenie. Oddalił się od Jezusa – dodał papież, ujawniając po chwili, jakie zachowanie czyni nas zdrajcami wobec Boga.

Papież Franciszek ostro o odejściu od wiary

W dalszych słowach papież ostro potępił odejście od wiary. Jak podkreślił, największymi wrogami i zdrajcami Kościoła są ci, którzy poddali się apostazji. Wówczas bowiem „przyjaciel staje się zdrajcą”.

– Na tym właśnie polega apostazja: oddalić się od Jezusa. Przyjaciel, który staje się wrogiem. Przyjaciel, któremu stajesz się obojętny. Przyjaciel, który staje się zdrajcą – wyznał stanowczo Franciszek.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn słynnego muzyka ciężko chory. Ojciec nie chce go znać: „Złe i popie*dolone dziecko”
  2. Po latach wyciekło! Wreszcie wiemy DOKŁADNIE, ile Rydzyk dostał od PiS
  3. Ukrywali to przez lata, nie mówili o tym. Największa tajemnica Marii i Lecha Kaczyńskich

Którego papieża najbardziej podziwiasz?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kto odpuszcza księżom najcięższe grzechy? Szokujące sekrety Watykanu [ZDJĘCIA]


Oto nowe grzechy! Z nich też musisz się spowiadać [ZDJĘCIA]