Franciszek nie ma litości dla ludzi, którzy zrobili to w Kościele. Nazywa ich ZDRAJCAMI

Franciszek nie ma litości dla ludzi, którzy zrobili to w Kościele. Nazywa ich ZDRAJCAMI Źródło: Fot. YouTube

Papież Franciszek zaskoczył wiernych ostrym tonem, który przybrał w jednym z ostatnich kazań. Do tej pory niezwykle łagodny kapłan ujawnił bowiem, kto według niego jest zdrajcą wobec Kościoła oraz Jezusa.

Franciszek w swym przemówieniu do wiernych skupił się na postaci Judasza i historii jego oddalenia się od Boga. Zaznaczył jednak, że pomimo błędów oraz grzechów Jezus zawsze pozostaje bliskim przyjacielem każdego człowieka.

Stanowcze przypomnienie dla wiernych

- Przyjaźń z Panem to dar. Otrzymaliśmy go jako nasze przeznaczenie. Takie jest nasze powołanie: żyć jak przyjaciele Pana. Jest to ten sam dar, który otrzymali też apostołowie, choć z większą mocą. Wszyscy chrześcijanie otrzymali ten dar: otwarcie, dostęp do Serca Jezusa, do przyjaźni z Nim. (...) Jest to dar, który Pan zachowuje na zawsze. On jest wierny temu darowi - przypomniał Franciszek. Dodał jednak, że Jezus mimo wszystko pozostaje przyjacielem ludzi. To jednak ludzie mają wybierać swój los, nawet całkiem inny od tego, jaki uważa się za religijny i powszechnie dobry. Taki właśnie miał wybrać Judasz. - Jezus jest naszym przyjacielem. A Judasz wybrał inny nowy los. W sposób wolny wybrał swe przeznaczenie. Oddalił się od Jezusa - dodał papież, ujawniając po chwili, jakie zachowanie czyni nas zdrajcami wobec Boga.

Papież Franciszek ostro o odejściu od wiary

W dalszych słowach papież ostro potępił odejście od wiary. Jak podkreślił, największymi wrogami i zdrajcami Kościoła są ci, którzy poddali się apostazji. Wówczas bowiem "przyjaciel staje się zdrajcą". - Na tym właśnie polega apostazja: oddalić się od Jezusa. Przyjaciel, który staje się wrogiem. Przyjaciel, któremu stajesz się obojętny. Przyjaciel, który staje się zdrajcą - wyznał stanowczo Franciszek. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Syn słynnego muzyka ciężko chory. Ojciec nie chce go znać: „Złe i popie*dolone dziecko”
  2. Po latach wyciekło! Wreszcie wiemy DOKŁADNIE, ile Rydzyk dostał od PiS
  3. Ukrywali to przez lata, nie mówili o tym. Największa tajemnica Marii i Lecha Kaczyńskich
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News