Papież Franciszek jest głową Kościoła katolickiego. Jego postać elektryzuje różne środowiska, ponieważ wyróżnia się na tle innych papieży, zarówno poglądami, jak i wizją tego, jak powinien wyglądać Kościół. Ostatnio ponownie powiedział coś, co dla wielu wiernych może być trudne.

Jorge Mario Bergoglio, dla większości osób po prostu Papież Franciszek, został duchowym przewodnikiem dla tysięcy osób 13 marca 2013 roku. Jego pontyfikat jest wyjątkowy ze względu na sposób, w jaki się odbywa. Papież wybrał swoje imię, wzorując się na św. Franciszku z Asyżu. Nie było to przypadkowe, gdyż tuż po wyborze jako elekt ogłosił, że chce zająć się problemami biednych i nędzarzy.

Papież Franciszek bywa kontrowersyjny

Kontrowersje wokół jego osoby wiążą się z tym, że często mówi rzeczy niewygodne, które trafiają do ludzi. Papież prowadzi prosty styl życia i do tego zachęca swoich duchownych, dla których jest przewodnikiem. Ostatnio w czasie cotygodniowej audiencji na placu świętego Piotra, Franciszek zwrócił się do wiernych z apelem o nieuleganie modzie i manipulacjom ze strony mediów, które promują sztuczny sukces zawodowy kosztem rodziny.

„Czy można odwołać papieża?”. Franciszek pod naciskiem konserwatystów.

Poglądy papieża Franciszka, często nie są wygodne dla różnych ludzi, ponieważ wymagają od nich wyrzeczeń. Praca nad sobą i dbanie o innych ludzi, nie jest tym, co przychodzi łatwo, ponieważ wymaga wyzbycia się egoizmu. Papież wypowiada się również krytycznie na temat samego kościoła, między innymi na temat gromadzenia majątku przez duchownych. Jego poglądy w szczególności nie podobają się najbardziej konserwatywnym kręgom kościelnym, ponieważ Franciszek zmienia to, co przez wieki należało do fundamentu kościoła. Krytykując współczesne podejście do rodziny papież, po raz kolejny pokazał, że nie boi się powiedzieć tego, co dla wielu jest niewygodną prawdą. Sprowadził na siebie tym samym lawinę krytyki. Już teraz w internecie masowo pojawiają się nieprzychylne mu komentarze a pytania o to, czy „można odwołać papieża” to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

– Współczesny świat oferuje nam bożków w „supermarkecie” – powiedział Franciszek. Mogą to być przedmioty, obrazy, idee lub role. […] W rzeczywistości idol jest projekcją samego siebie widzianego w przedmiotach lub projektach, która jest stymulowana przez reklamę. Nie widzisz tylko obiektu, który pożądasz – tego samochodu, tego smartfona, tej pracy, ale postrzegasz to jako środek samorealizacji – powiedział.

PRZECZYTAJ: Pieniądze od rządu okazały się pułapką. Wyborcy wściekli na PiS!

PRZECZYTAJ: B. minister ujawnił wstrząsający plan Kaczyńskiego! To się źle skończy

PRZECZYTAJ: Znaleziono transporter dla zwierząt w jeziorze. Zawartość rozerwała im serce.

Papież Franciszek

fot. Instagram

Papież Franciszek
fot. Instagram
Papież Franciszek
fot. Instagram

PRZECZYTAJ:

PRZECZYTAJ:
PRZECZYTAJ:

Zobacz również

Redaktor portalu pikio.pl, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Światopoglądowy konserwatysta, umiarkowany anarchista, zwolennik społecznej nauki Kościoła. Katolik i mąż.