Papież Franciszek obraził 300 mln ludzi? Nie chce ich w Kościele

Papież Franciszek obraził 300 mln ludzi? Nie chce ich w Kościele Źródło: fot.youtube.com/ROME Reports in English

Franciszek zszokował bardzo wielu ludzi. Papież, który do tej pory słynął z wielkiego liberalizmu społecznego, a także odejścia od konserwatywnych zasad nauki kościoła katolickiego zadziwił wszystkich wyznawców. Jak się okazuje, papież nie będzie tolerował homoseksualizmu.

Franciszek jeszcze do niedawna uchodził za człowieka, który jest postępowy i do tradycyjnej nauki kościelnej przemyca bardziej współczesne wartości. Papież ma jednak słabość, która każe mu zachować konserwatywny punkt widzenia. Mowa o homoseksualizmie.

Franciszek homofobem?

O swoich nieznanych do tej pory poglądach papież Franciszek postanowił opowiedzieć w wywiadzie "The Strengh of Vocation". Oprócz spraw stricte kościelnych głowa Kościoła zwróciła uwagę na homoseksualizm wśród duchownych. Jak się okazuje, papież nie jest zwolennikiem takich postaw wśród kandydatów na członków kleru. - Sprawa homoseksualizmu jest bardzo ważną sprawą, która musi zostać odpowiednio wychwycona wśród kandydatów już na samym początku. W naszym społeczeństwie wydaje się nawet, jakby homoseksualizm był modny i ta mentalność, w pewnym sensie, wpływa również na Kościół. To jest coś, co mnie martwi, bo być może w pewnym czasie nie zwróciliśmy na tę sprawę zbyt dużo uwagi - powiedział dziennikarzowi Ojciec Święty.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ilu jest homoseksualistów w kościele?

Według raportów światowej organizacji zdrowia ponad 8% mężczyzn na świecie jest zadeklarowanymi homoseksualistami. Jest to więc ponad 300 milionów osób. Słowa papieża mogą sugerować, że doktryna Kościoła katolickiego nie zamierza się liberalizować względem tej części populacji. W 2016 roku ze strony Watykanu wydana została specjalna dyrektywa, która dotyczyła selekcji potencjalnych członków duchowieństwa. Dokument zwracał uwagę na to, że przyszli księża powinni być utwierdzani w seksualnej abstynencji, a także nie powinni należeć do odmiennej od heteroseksualnej orientacji. Zmienia więc to całkowicie narrację płynącą ze stolicy światowego katolicyzmu. Jeszcze w 2013 roku, Papież Franciszek deklarował, że "jest nikim, by oceniać moralność osoby homoseksualnej". Obserwatorzy poczynań Franciszka na Tronie Piotrowym zadają pytanie, skąd i dlaczego tak nagła zmiana poglądów wśród najważniejszego członka duchowieństwa. Czy przez swoją wypowiedź Ojciec Święty straci uznanie środowisk lewicowych i liberalnych, które dotychczas bardzo dobrze oceniały jego pontyfikat? Czas pokaże.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Fani M jak miłość są załamani. Kolejna uwielbiana postać opuszcza serial
  2. Fani M jak Miłość stracą kolejną, ukochaną postać. Rozpacz widzów
  3. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Dramat aktorki znanej z M jak miłość
  4. Znaki zodiaku i ich największe zalety. Jakie są Twoje?
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy 
  Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News