Cud Franciszka udokumentowany na zdjęciu?! Niesamowite doniesienia
Mikołaj Pilecki - 21 Sierpnia 2018

Cud Franciszka udokumentowany na zdjęciu?! Niesamowite doniesienia

Franciszek trzy lata temu udał się na pielgrzymkę do Stanów Zjednoczonych. To właśnie w tym kraju doszło do zdarzenia, które okrzyknięto pierwszym cudem jego pontyfikatu. Papież miał uzdrowić śmiertelnie chorą dziewczynkę.

Argentyńczyk Jorge Bergoglio nosi tytuł papieża i głowy Państwa Watykańskiego od 2013 roku. Przez pięć lat sprawowania władzy odmienił wizerunek Kościoła i papiestwa, ale wywołał też sporo kontrowersji. Franciszek naciska na hierarchów i wiernych ws. tolerancji mniejszości seksualnych czy przyjmowania uchodźców, czym odsunął od siebie wielu katolików oraz zyskał miano "lewaka". By go zdyskredytować, wyciągnięto na wierzch także jego honorową przynależność do Rotary International (co jest w Ameryce Południowej powszechne), nazywając organizację "żydowską" i "masońską". Czas, który spędził na Tronie Piotrowym, nie był więc do tej pory łatwy. Papież nie traci jednak zapału i charyzmy, którymi tak zrewolucjonizował Kościół. Niedawno pojawiły się również doniesienia o pierwszym cudzie, którego miał dokonać trzy lata temu.

Franciszek uzdrowił amerykańską dziewczynkę?

Gdy 2015 roku Franciszek przybył do USA, by ujrzeć go na żywo na ulice Filadelfii wyległy tysiące osób. Tradycyjnie papież wyciągał dłonie do wiernych i witał się z nimi. Niektóre z dzieci zebranych wokół Papamobile zostały przez niego ucałowane. Los chciał, że wśród nich znalazła się również kilkumiesięczna wówczas Gianna Masciantonio. Papież nie mógł mieć pojęcia, że dziecko choruje na guza mózgu i niedawno przeszło operację, której wyniki nie napawały lekarzy i rodziców optymizmem. Gianna miała umrzeć w ciągu kilku najbliższych miesięcy i nie dożyć pierwszego roku. Jak donoszą jej rodzice, trzy lata po papieskim pocałunku po guzie nie ma śladu, a leczenie poszło doskonale. Media natychmiast okrzyknęły wydarzenie cudem. - Córka ma się bardzo dobrze. Jesienią zaczyna przedszkole. Jest tym bardzo podekscytowana [...] To niesamowite widzieć jak biega, jak się bawi - mówią mama i tata dziecka.

Kiedy abdykuje papież Franciszek?

Na początku swojego pontyfikatu Franciszek zapowiedział szybką abdykację. Początkowo Argentyńczyk wyznaczył datę swojego odejścia na marzec tego roku. Jak jednak widzimy, nadal zajmuje swoje stanowisko i nie wiadomo, czy nie odstąpił o pierwotnego pomysłu.Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjnyZOBACZ TAKŻE:
  1. Cała Polska ich szuka! Policja udostępniła zdjęcia nastolatków
  2. Patryk Jaki załamany. Wszystkie jego marzenia przepadają
  3. Kaczyńska jest zdruzgotana. Publicznie zrównali ją z ziemią
macron_i_franciszek2Największe dyplomatyczne wpadki polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
sady_wstepInternauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]Czytaj dalej
ZAMIANA źródło: fakt.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News