Szok i rewolucja w Kościele na całym świecie! Papież Franciszek chce znieść...

Szok i rewolucja w Kościele na całym świecie! Papież Franciszek chce znieść...

Katolicki świat jest w szoku! Papież Franciszek po raz kolejny zaskoczył wiernych, wychodząc z całkowicie niespodziewanym pomysłem na przyszłość wspólnoty.

Temat celibatu w Kościele od setek lat elektryzuje kolejne pokolenia wiernych. Obecnie, gdy żyjemy w niezwykle liberalnej rzeczywistości, wiele środowisk coraz mocniej optuje za zniesieniem tego przykazu. ZOBACZ TAKŻE: Piekielnie mocny wywiad naczelnego rabina Polski. Miażdży Izrael i PiS

Co planuje Franciszek?

Jak się okazuje, sam papież Franciszek także bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z narastającej burzy wokół kontrowersyjnego tematu. Stara się więc znaleźć kompromis między skrajnymi opcjami, co także nie przypadło do gustu wszystkim wiernym. Głowa Kościoła poważnie zastanawia się bowiem nad zniesieniem celibatu w nieco ograniczonej wersji. Zmiany miałyby się zacząć od dopuszczenia do kapłaństwa żonatych już mężczyzn.
ZOBACZ TAKŻE: Ogólnokrajowa dezinformacja! Ustawa wcale NIE obowiązuje i nie chodzi o TK - Kościołowi zawsze chodzi o to, aby rozpoznać właściwy moment, kiedy Duch Święty czegoś żąda. Musimy zastanowić się nad możliwością dopuszczenia do kapłaństwa „viri probati”. Trzeba będzie wtedy także określić ich zadania na przykład w daleko położonych parafiach - stwierdził w nieoczekiwany dla wielu katolików sposób papież.

Przyszłość celibatu pod znakiem zapytania

Gdyby rzeczywiście doszło do tego typu przemian, Kościół realnie zmieniłby swoje oblicze. Można to bowiem uznać za jeszcze bardziej kontrowersyjny krok niż coraz bardziej liberalne wypowiedzi Franciszka dotyczące osób rozwiedzionych, czy też homoseksualistów. ZOBACZ TAKŻE: Cała Polska potwierdza wstrząsające doniesienia Pikio.pl! Czas pokaże, czy papież zdecyduje się na to odważne posunięcie. Od dopuszczenia do kapłaństwa żonatych do całkowitego zniesienia celibatu jest bowiem bardzo mały, ale jakże istotny dla historii Kościoła krok. Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News