Papież zablokował abp Jędraszewskiego. "Policzek i pokazanie miejsca w szeregu"

Papież zablokował abp Jędraszewskiego. "Policzek i pokazanie miejsca w szeregu" Źródło: youtube.com/Vatican News

Franciszek przeciwstawił się Jędraszewskiemu. Papież, który ogłosił właśnie nominacje kardynalskie, zdecydował się nie przyznawać wyższej godności kościelnej metropolicie krakowskiemu, o którym ostatnimi czasy głośno z powodu jego kontrowersyjnych wypowiedzi. Obserwatorzy Stolicy Apostolskiej nie mają żadnych wątpliwości - to pokazanie biskupowi miejsca w szeregu.

Franciszek jest papieżem, który uchodzi za wielkiego liberała. Ojciec Święty kilkakrotnie okazywał swoje wsparcie środowiskom LGBT i przedstawicielom grup społecznych, których poglądy i idee były dalekie od konserwatywnych. W trakcie nominacji kardynalskich Ojciec Święty po raz kolejny pokazał swoje poglądy i nie ustanowił awansu arcybiskupa Jędraszewskiego, który był kandydatem na stanowisko w kolegium kardynalskim. Decyzja papieża, zdaniem teoretyków Kościoła, jest spowodowana poglądami krakowskiego duchownego.

Franciszek odsuwa Jędraszewskiego. Pokazuje mu miejsce w szeregu

Mimo że arcybiskup Jędraszewski od lat jest wymieniany jako najmocniejszy polski kandydat do papieskiego awansu, to Franciszek nie chce mu go przyznać. Niewykluczone, że biskup Rzymu przygląda się duchownemu i przez jego ostre prawicowe poglądy nie chce uhonorować go godnością kardynała.

- Franciszek lepiej odczytuje znaki obecnych czasów. To rozprzestrzenianie się islamu i różnych religijnych fundamentalizmów, a także wewnętrzny kryzys na tle pedofilii stanowi dziś prawdziwe wyzwanie dla Kościoła rzymskokatolickiego, a nie rzekome ataki ze strony „neomarksistowskiej i tęczowej” zarazy - ocenił na swoim blogu publicysta Adam Szostkiewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wojciech Lemański o zachowaniu Franciszka

Swój komentarz w sprawie wygłosił także ksiądz Wojciech Lemański. Duchowny, który z powodu swoich poglądów został odsunięty przez szefostwo polskiego Kościoła, stwierdził, że postawa Franciszka koresponduje z tym, co reprezentują sobą duchowni na najwyższych szczeblach.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice opłakiwali śmierć 2-letniego syna przy jego zwłokach. Po 2 godzinach dziecko obudziło się i skierowało do taty prośbę
2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce

- Jak ja szanuję tego papieża Franciszka. Znów dał pstryczka w nos strategom Kościoła w Polsce. Tylu już nadstawiało głowy pod kardynalski kapelusz, a tu figa z makiem. Ani biskup krakowski, ani prymas Polski, ani nawet przewodniczący KEP - komentował kapłan.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś klientem Play? No to masz problem. Sieć "nie widzi negatywnych skutków podwyżek cen"
  2. Grób Piotra Woźniaka-Staraka zostanie przeniesiony? Władze twierdzą, że mogło dość do złamania prawa, poruszające doniesienia
  3. Gdy zorientowała się, po co naprawdę wziął ślub, było już za późno. Popełniła błąd, który zrujnował kobietę na lata
  4. Walił psem o ziemię, aż ten umarł. "Jeśli wasze psy nie robią tego, co chcecie, to je zjedzcie"
  5. Znaki zodiaku mówią więcej niż najlepszy jasnowidz. Oto największe zagrożenia dla każdego z nich

Źródło: Super Express

Następny artykuł