Polityka i biznes nie zawsze idą w parze. Wygrana kampania w wyborach prezydenckich Donalda Trumpa pozwoliła mu zdobyć władzę w najpotężniejszym kraju świata, jednak kosztowało go to bardzo dużo pieniędzy. Według listy Forbesa, dobytek amerykańskiego bogacza zmalał aż o 1 mld dolarów i w 2016 roku stanowił 3,5 mld. To stworzyło szansę dla wielu innych ludzi wielkiej fortuny na zajęcie wyższych pozycji w rankingu od prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tym prestiżowym osiągnięciem mogą pochwalić się także Polacy!

Mowa tutaj o spadkobiercach majątku Jana Kulczyka, który zmarł w 2015 roku w wiedeńskim szpitalu. Dominika i Sebastian Kulczyk, wedle wyliczeń popularnego na całym świecie amerykańskiego dwutygodnika, dysponują 3,6 mld dolarów, co daje im 522 miejsce w notowaniu.

Donald Trump zaliczył bolesny spadek aż o… 220 pozycji ostatecznie otrzymując 544 lokatę. Rodzeństwo Kulczyków utrzymało swoją pozycję najbogatszych Polaków pomimo skurczenia się ich majątku o 10% w porównaniu ze stanem z 2015 roku, jak podaje Forbes”.

Warto dodać, że Kulczykowie nie są jedynymi ludźmi sukcesu znad Wisły odnotowanymi w rankingu Forbesa”. Na podium najbogatszych Polaków znaleźli się także Michał Sołowow – wielokrotnie utytułowany w Europie i w Polsce kierowca rajdowy radzący sobie świetnie w biznesie, który dorobił się majątku wartego 2,7 mld dolarów. Trzecie miejsce z dobytkiem 2,5 mld dolarów należy do Zygmunta Solorz-Żaka, znanego głównie jako założyciel i właściciel telewizji Polsat uruchomionej w 1992 roku. Obaj miliarderzy w poprzedni roku powiększyli swoje zyski.

...

Zobacz również