Ile zarabia się w food trucku? Fast food na kółkach pozwala się dorobić

Ile zarabia się w food trucku? Fast food na kółkach pozwala się dorobić Źródło: pixabay.com/terimakasih0

Food Truck - zarobki. Czy podczas jednego letniego sezonu może zwrócić się cała poniesiona inwestycja? Moda, która przyszła do nas z zachodu to szansa, by zjeść obiad lub przekąskę na świeżym powietrzu. Mobilna gastronomia to dobry pomysł na biznes, jednak żaby dużo zarobić trzeba mieć naprawdę kreatywny pomysł i niezły plan działania.

Food Truck - zarobki, ale i obowiązki

Food Truck - zarobki w mobilnej gastronomii. Na czym polega praca w jeżdżącej restauracji? Food truck to przeważnie furgonetka, która jest miejscem przygotowywania i sprzedaży posiłków. 

Street food, czyli żywność z ulicy, stała się bardzo popularna na przestrzeni ostatnich lat. Choć w porównaniu z krajami azjatyckimi, polska wersja wciąż raczkuje, to w naszym kraju nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść smacznie, zdrowo, a przede wszystkim tanio.

Co możemy zjeść w takich miejscach? Zazwyczaj są to burgery, frytki lub lody, czyli klasyczny fast food. To, co odróżnia te dania od tych serwowanych w popularnych sieciach, to ich jakość. Nie wystarczy podać sflaczałą bułkę i wołowinę niewiadomego pochodzenia o jednym stopniu wysmażenia. Klienci będą omijać taki food truck z daleka. Oferowane burgery zachęcają niespotykanymi kompozycjami, zielonymi warzywami i świeżą, wysmażoną na medium rare wołowiną. Nie brakuje też wersji dla wegetarian, a nawet wegan. 

 - Uważam, że polski street food nie ma się czego wstydzić, choć czasem zdarzają się oczywiście słabsze food trucki. Właściciele food trucków to "wariaci kulinarni", naprawdę wkładają w swoją działalność całe serce - mówił założyciel bloga Street Food Polska.

Ile zarabia się na Food Truck?

Na uruchomienie własnego food trucka początkujący przedsiębiorcy potrzebują kilkudziesięciu tysięcy złotych. To oczywiście bardzo rozległe określenie może to być zarówno 20 tysięcy, jak i 99 tysięcy. Jednak wszystko zależy od rodzaju samochodu, czy będzie nowy, czy używany, sprzętu i rodzaju działalności. Jeżdżąca lodziarnia będzie tańsza niż pizzeria z piecem opalanym drewnem. 

 - Dwa lata temu myślałem, że sprzedaż hamburgerów powoli przestaje się cieszyć popularnością, ale okazało się, że jest wręcz przeciwnie. Jednak część food trucków pojawia się i potem znika. Cały czas jest tak, że komuś się wydaje, "o patrz, jest kolejka, zarobimy", a w następnym sezonie już go nie ma - mówił bloger.

Najlepszy sezon dla food trucków to oczywiście wiosna i lato, przeważnie najwięcej z nich działa w miesiącach od kwietnia do października - to dość krótki okres. Podobnie jak inwestycje, tak i zarobki są różne, zależą one od koncepcji, miejsca działalności i mnóstwa innych czynników. Najlepszym zdarza się zarobić w sezonie tyle, że mogą się z tego utrzymać przez cały rok, inni w okresach zimowych muszą się przebranżowić i zająć czymś innym.

  1. Ile zarabia się w Amazonie? Kontrowersje wokół firmy
  2. Ile zarabia PewDiePie? Najsłynniejszy youtuber na świecie ma niemało pieniędzy
  3. Ile zarabia tłumacz przysięgły w Polsce? Warto znać więcej języków obcych
  4. Media Expert - zarobki w sieci marketów. Ile zarabia doradca klienta?
  5. Ile zarabia kasjer w Pepco? Sprzedawca w sklepie pracuje bardzo ciężko
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News