Flaga Polski wyciągnięta z pochwy muzułmanki, Chrystus gwałci Arabkę, czyli sztuka w Teatrze Polskim

Flaga Polski wyciągnięta z pochwy muzułmanki, Chrystus gwałci Arabkę, czyli sztuka w Teatrze Polskim Źródło:

Czy sztuka powinna mieć swoje granice? To pytanie od dawna nurtuje Polaków, aczkolwiek co jakiś czas pojawiają się sztuki, które rozpalają opinię publiczną do czerwoności. Tak było tym razem.

Kontrowersyjna sztuka została wystawiona w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Artyści ze Słowacji i Chorwacji postanowili uderzyć w mocne tematy. Czy nie za mocne? To już muszą ocenić czytelnicy.

Podczas przedstawienia prezentowane były sceny, które wielu uznało za zbyt kontrowersyjne. W pewnym momencie pieszcząca się po miejscach intymnych muzułmanka, wyciągnęła z pochwy flagę Polski. Chwilę później Jezus zaczął gwałcić arabską kobietę.

Przedstawienie nosi nazwę "Nasza przemoc i wasza przemoc" i ma odpowiadać na pytanie o cel współczesnej sztuki jednocześnie będąc interpretacją faszyzmu.

Posłanka PiS Anna Sobecka twierdzi, że granice zostały przekroczone i postanowiła złożyć zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

- Chodzi w szczególności o moment gdy, naga muzułmanka dotyka się w miejscach intymnych, po to by wyjąć stamtąd zrolowaną polską flagę. Ponadto reżyser w swoim „dziele” jawnie zakpił ze śmierci krzyżowej Jezusa ukazując scenę, w której postać grająca Chrystusa dokonuje gwałtu na arabskiej dziewczynie. Trudno ubrać w słowa coś, co na samą myśl przepełnia człowieka obrzydzeniem i odrazą. Nie można jednak milczeć i pozostać obojętnym, na to gdy ktoś szarga wartościami dla nas najświętszymi" - mówi Sobecka w rozmowie z nowosci.com.pl

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

źródło: nowosci.com.pl, prostozmostu.net

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News