Izba Administracji Skarbowej w Warszawie podtrzymała decyzję, nakazującą popularnej sieci sklepów zapłatę zaległego podatkuZakończono w ten sposób dochodzenie trwające od kilku lat. W związku z wyrokiem, firmie grozi niewypłacalność.

Firma Emperia Holding, właściciel sklepów Stokrotka wydała wczoraj komunikat, w którym informuje o decyzji Izby. Wynika z niego, że podtrzymuje ona poprzednie stanowisko lubelskiego Urzędu Kontroli Skarbowej z 31 stycznia 2017 roku, która nakazuje spółce wypłatę prawie 200 mln zaległego podatku z wraz z odsetkami.

Chodzi o pozorne, zdaniem dyrektora UKS w Lublinie, przymusowe umorzenie udziałów jednej ze spółek zależnych – P1 Sp. z o.o., które odbyło się w 2011 roku. Z kontrolnego postępowania urzędu wynikło, że działanie to było dobrowolne, a co za tym idzie nielegalne, gdyż doprowadziło do zaniżenia podatku CIT.

Kwota, której żąda skarbówka jest ogromna i może doprowadzić do upadłości firmy. 200 milionów złotych, to jej czteroletni zysk. Jest to kwota także dużo większa niż Emperia posiada na swoich kontach. Raport kwartalny spółki pokazuje, że dysponuje ona jedynie 137 milionami.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=hE8DTQ0wSsc

źródło: gazeta.pl

...

Zobacz również