Porażająca decyzja władz Finlandii ws. koronawirusa. Popełniają fatalny błąd?

Porażająca decyzja władz Finlandii ws. koronawirusa. Popełniają fatalny błąd? Źródło: By Johannes Jansson / CC BY 2.5 DK / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jan_Vapaavuori_(saml)_nordisk_samarbetsminister_Finland.jpg

Finlandia podjęła decyzję, która zbulwersowała głowy państw innych europejskich krajów. Eksperci twierdzą, że popełniają ogromny błąd, co może przenieść się na nagły skok liczby zakażonych osób.

Finlandia podjęła niezrozumiałą dla wielu decyzję. Niektórzy obawiają się, że będzie mieć wpływ nie tylko na zachorowania w całym kraju, ale i na północy Europy. Nie mieści się w głowie.

Finlandia nie ma zamiaru zamykać placówek. Inne kraje już dawno to wprowadziły

Burmistrz Helsinek Jan Vapaavuori poczuł się zobowiązany, by wystąpić na piątkowym zgromadzeniu. Dziennikarze mieli do niego wiele pytań, przed którymi nie mógł uciec. Burmistrz podjął dość dziwną, patrząc na aktualną sytuację na świecie i w Europie, decyzję. Stwierdził, że nie ma żadnych podstaw, by zamykać szkoły i przedszkola.

Dzieci nadal, jak gdyby nigdy nic, uczęszczają na zajęcia. Burmistrz Helsinek uważa, że "według ekspertów zamknięcie szkół nie spowolni epidemii na tym etapie". Dziennikarze byli w szoku, kiedy usłyszeli, że szkoły należą do tych placówek publicznych, których "nie należy ich paraliżować bez szczególnie poważnych podstaw". Wszystkie kraje starają się opanować pandemię, zamykając restauracje, siłownie, kina, teatry, urzędy, również szkoły. W ogromnym zbiorowisku, dzieci z łatwością przenoszą koronawirusa na swoich kolegów.

Wprowadzono obostrzenia, jednak nie w szkołach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Burmistrz Helsinek stwierdził również, że zamknięcie placówek dydaktycznych wiązałoby się z odwołaniem nawet całego semestru, co nie ma nawet racji bytu - przez odwołane zajęcia pracownicy socjalni i medyczni musieliby siedzieć w domu i opiekować się pociechami. Są potrzebni gdzie indziej. Władze Helsinek wprowadziły za to jednak kilka innych obostrzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kolejna osoba zakażona koronawirusem w naszym kraju
2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

Wcześniej rząd apelował, aby zrezygnować ze zgromadzeń i imprez, w których będzie uczestniczyć więcej niż 500 osób. Teraz ta liczba spadła do 100. W metrze postawiono punkty z płynem dezynfekcyjnym, kierowcy autobusów nie wpuszczają pasażerów przednimi drzwiami i nie sprzedają im biletów. Wiadomo, że w Finlandii jest już 155 osób z potwierdzonym koronawirusem - prawie połowa zdiagnozowanych osób znajduje się niedaleko Helsinek. Nikt nie umarł, jednak codziennie wzrasta liczba chorych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Z ostatniej chwili: piłkarz reprezentacji Polski chory na koronawirusa
  3. Bardzo ważny apel polskich aptek. Dotyczy nas wszystkich
  4. Mateusz Morawiecki zabrał głos. Zapadła kluczowa decyzja dla wielu Polaków
  5. Blamaż urzędników, są zdjęcia. Pokazano, jak naprawdę "walczą" z wirusem
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Dziennik

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News