Finansowanie In Vitro wróci po wyborach? Padła obietnica

Finansowanie In Vitro wróci po wyborach? Padła obietnica Źródło: Fot. Pixnio

In vitro w Polsce to bardzo kontrowersyjny temat. Wielu już planowało jego powrót i ponownie padła zaskakująca obietnica. We Wrocławiu ostatnio się udało i wiele rodzin będzie mogło skorzystać z tego programu. Taka zapowiedź padła na ostatnim konwencie.

In vitro jest pomysłem, który politycy poruszają przed każdymi wyborami. Według prawicy coś takiego w ogóle nie powinno mieć miejsca, gdyż sprzeczne to jest z ich wiarą i światopoglądem. Centrum oraz lewica walczą jednak o nie usilnie od wielu lat. Na ostatnim konwencie Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka wypowiedziała się na ten temat.

Konwencja Koalicji Obywatelskiej

W sobotę odbyła się konwencja pt. "Kobieta, Polska, Europa". Dzień nie jest przypadkowy, ponieważ 100 lat temu kobiety w Polsce uzyskały po raz pierwszy prawa wyborcze i mogły zarówno głosować, jak i startować w wyborach. Od tamtej pory płeć piękna coraz mocniej wchodzi do polityki. To właśnie starała się podkreślać Barbara Nowacka w swoim wystąpieniu. Jej wypowiedź głównie dotyczyła wolności i równości. Według niej te dwie rzeczy są zagwarantowane przez prawo, ale nie są respektowane przez polityków: - Artykuł 33. Konstytucji mówi wyraźnie o równych prawach kobiet i mężczyzn. Jednak co z tego, że mamy równe prawa, jeśli władze tej równości nie realizują. My, Polki i Polacy, chcemy mieć równe prawa. Dlatego też chcemy należeć do europejskiej wspólnoty - powiedziała Barbara Nowacka.

In vitro dostępne dla każdego

Jeden fragment był najbardziej interesujący, szczególnie dla par, które starają się o dziecko metodą in vitro. Prawo i Sprawiedliwość nie jest przekonane do tego pomysłu. Barbara Nowacka chce, aby każdy mógł skorzystać z tego programu i obiecuje, że wróci on do Polski wraz z wygraną wyborów przez KO. Prócz tego chce, aby powróciła Konwencja Antyprzemocowa. - Przywrócone zostaną m.in. Konwencja Antyprzemocowa i finansowanie in vitro. Parę dni temu słyszałam, że w Łodzi samorząd PiS zabiera dofinansowanie. Zapewniam, że w 2019 r. każdy będzie mógł skorzystać z programu - obiecała Nowacka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ To bardzo ważne słowa dla wielu Polaków. Tysiące obywateli chciałoby mieć dziecko, które bardzo by pokochało. Niestety nie każdego stać na to, aby samemu sfinansować ten zabieg. Metoda in vitro jest nie tylko metodą leczenia bezpłodności, ale również dobrym sposobem na poprawienie demografii w danym kraju.

"Nikt nie będzie nam mówił, jak mamy żyć"

Na koniec Barbara Nowacka stanęła w obronie kobiet, które walczą o swoje prawa. Powiedziała, że nikt nie może im mówić, jak mają żyć. - Nie możemy czuć się bezpiecznie, jeśli Polska nie staje po stronie ofiar, ale puszcza oko do katów. My Polki chcemy być bezpieczne w domu i pracy. Chcemy mieć takie samo prawo do decydowania o sobie: o swoim ciele, o przyszłości, o rodzinie. Nie odpuścimy tej walki. To są nasze wybory i nasze decyzje. Nikt nie będzie nam mówił, jak mamy żyć, by żyć godnie i szczęśliwe - zreasumowała Nowacka. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Nieoczekiwana dymisja w rządzie PiS. Oficjalny powód: „Względy zdrowotne”
  2. Ile zarobił Andrzej Duda od początku kadencji? Znamy odpowiedź
  3. Kaczyński zabrał głos w Sejmie. Próbował wytłumaczyć swoją partię
  4. Ile waży Agnieszka Chylińska? Gwiazda to cień dawnej siebie
  5. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News