Telewizja Polska wciąż nie udzieliła odpowiedzi czy zamierza transmitować 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawiciele WOŚP już informują, że TVP nie pokaże finału, choć ostatecznej decyzji nie ma.

Branżowy portal press.pl podał, że przedstawiciele WOŚP już informują partnerów o tym, że TVP nie pokaże finału. Cytowany jest również dyrektor Dwójki, który powiedział, że gdyby to od niego zależało „ograniczyłby zaangażowanie telewizji w pokazywanie WOŚP”.

– Siłą rzeczy narodowej telewizji nie ma. Drugim Programem TVP rządzi gostek, który nazwał mnie publicznie ludzką glistą, więc trudno, żebym miał ochotę cokolwiek robić z takim człowiekiem – mówił wcześniej Jurek Owsiak.

Rzecznik WOŚP przekonuje jednak, że póki co nie ma powodów do paniki i prosi o miesiąc cierpliwości, by wyklarować sytuację z Telewizją Polską. Media przypominają jednak, że Wiadomości TVP nie podały informacji o rekordowych 44 milionach złotych zebranych na poprzednim finale. Działacze WOŚP proszą, by pamiętano, że „ich celem jest pomoc potrzebującym, a nie transmisja w telewizji”.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również

Zobacz również