Czy jesteście w stanie rozpoznać film po zaledwie jednym kadrze?
gargligar gennaro YouTube.com
Agata Jaroszewska - 15 Września 2020

Wiecie, z jakiego filmu pochodzi ten kadr? Ponadczasowa produkcja

Czy należysz do grona osób, które są w stanie rozpoznać ten film po zaledwie jednym kadrze? Należy on do prawdziwej klasyki polskiego kina i trudno wyobrazić sobie przemysł filmowy bez tego dzieła. Aktorzy wcielający się tam w role są dziś prawdziwymi gwiazdami, a sama historia była powodem wielu wzruszeń. Czy wiesz o jakim filmie mowa?

Film ten regularnie emitowany jest w telewizji i często napotkać go można przy okazji ramówek świątecznych, w czasie, gdy miliony Polaków tłumie zasiadają przed telewizorami. Czy patrząc na zaledwie jeden kadr jesteś w stanie podać nazwę tego dzieła czy potrzebujesz większej ilości wskazówek. Historia przedstawiona na ekranie to ekranizacja książki wydanej w 1937 roku noszącej ten sam tytuł co film. To pierwszy tak znany lekarz w masowej świadomości rodaków, a to co go spotkało było powodem wielu emocji i rozmów na temat losu przypadku w naszych życiach.

Dzisiaj grzeje:

1. Już wiemy, co dalej ze ślubami i weselami. Zapadła decyzja potwierdzona przez Kościół

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Polacy powinni się już przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o najbliższą zimę

Zanim pojawiły się taśmowo produkowane seriale o przygodach lekarzy, to właśnie ten film pokazywał jak wygląda życie medyka. Dodatkowo osadzenie akcji na wsi dodawało opowieści realizmu oraz obrazowało ówczesny stosunek ludności wiejskiej do osób z tytułami naukowymi. Jeśli w waszej głowie pojawił się zarys historii doktora Wilczura oraz jego rodzinnej tragedii, to zapewne nie macie wątpliwości, że film ten to "Znachor". Oglądaliście go czy jesteście raczej fanami literackiej wersji jego przygód? Dla osób chcących odświeżyć film i wspomnienia z nim związane mamy dobrą wiadomość. Całość dostępna jest w serwisie VOD TVP. Niemniej całą produkcję znaleźć można również w serwisie YouTube. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem i tylko na kanale gargligar gennaro film ten obejrzało już blisko 400 tys. osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dyr. programowy ostro o odejściu prowadzących Dzień dobry TVN. Bolesne słowa
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Zapytali ministra zdrowia o zamknięcie szkół. Podał konkretny termin
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. Kanapka kapitańska z boczkiem jest klasyką gatunku. Uwielbianą przez Polaków propozycję śniadaniową zrobisz w parę chwil

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News