Film
Filmpolski.com
Monika Majko - 9 Września 2020

Rozpoznajecie tego młodzieńca? Miał nie dożyć do 5. urodzin, stał się jedną z największych gwiazd w Polsce

Film polski wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby spełniły się czarne przewidywania lekarzy. Młodzieniec ze zdjęcia miał nie dożyć do 5. urodzin, los chciał jednak inaczej. Stał się jednym z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Rozpoznajecie artystę?

Film i teatr były jego wielką pasją, młodzieniec ze zdjęcia stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów swojego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról, które na zawsze wpisały się w historię polskiej kinematografii. Rozpoznajecie aktora?

Film i teatr pociągały go od zawsze

Młodzieniec ze zdjęcia, które opublikowano na portalu filmpolski.pl, wkrótce stał się jednym z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Jan Kobuszewski urodził się w Warszawie w 1934 roku, a lekarze powiedzieli rodzicom chłopca, że nie przeżyje więcej, niż 5 lat. Los chciał jednak inaczej. Po skończeniu Liceum Ogólnokształcącego, przyszły gwiazdor zadecydował o aplikowaniu na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, ale nie został przyjęty. Udało się dopiero za drugim razem, kiedy był już absolwentem Państwowej Szkoły Dramatycznej Teatru Lalek.

Jaka będzie nadchodząca zima?Polacy będą musieli przygotować się na najgorsze. Meteorolodzy nie mają złudzeń, chodzi o nadchodzącą zimęCzytaj dalej

Jan Kobuszewski debiutował na scenie w "Pannie Maliczewskiej" wg Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Janiny Romanówny. W filmie jego pierwszą rolą był Francuz, zagrany w 1955 roku w dramacie wojennym "Godziny nadziei" wyreżyserowanym przez Jana Rybkowskiego. Niedługo później jego kariera nabrała rozpędu, a przez widzów szczególnie doceniony został jego talent komediowy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matura i gwiazdy, które jej nie zdałyPolskie gwiazdy, które bez matury zrobiły oszałamiającą karierę. Wcale się tego nie wstydzą i zarabiają krocieCzytaj dalej

Aktor pochodzi z bardzo wierzącej rodziny, jednak w jednym z wywiadów przyznał, że zdarzyło mu się oddalić od Boga. Praca i kariera zawróciły mu w głowie, jako młody gwiazdor chciał się wyszaleć. Jak przekazał portal WP, aktor nie spowiadał się przez 27 lat.

– Do kościoła chodziłem, ale nie często. Do spowiedzi nie chodziłem. Dlaczego? Młodość, młodość, młodość. Człowiek korzystał z życia – powiedział w rozmowie z "Dobrym tygodniem".

Jan Kobuszewski zmarł w 2019 roku

Do Kościoła powrócił, kiedy zachorował na raka jelita grubego. Aktor bardzo bał się operacji, dlatego uznał, że czas najwyższy pojednać się ze Stwórcą.

– To była długa spowiedź, wydawało mi się, że trwa 10 minut, a rozmawialiśmy dwie godziny. Ale między Bogiem a prawdą tych grzechów dużo nie miałem. Bardziej grzeszyłem myślą i mową, niż uczynkiem – zdradził gwiazdor.

Dzisiaj grzeje:

1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ikona polskiej telewizji
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Operacja się udała, a gwiazdor cieszył się życiem jeszcze przez wiele lat. Jan Kobuszewski zmarł w swoim domu 28 września 2019 roku, w ostatnich chwilach towarzyszyła mu rodzina. Ciało aktora spoczęło w grobie rodzinnym na Cmentarzu na Starych Powązkach w Warszawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Nasz nowy dom" Polsatu po raz pierwszy o swoim dzieciństwie. "Musieliśmy sobie radzić"
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur
  4. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  5. Z ostatniej chwili: premier Morawiecki właśnie podjął decyzję. Wszystko po najbliższym weekendzie
  6. Sokowi z kapusty przypisuje się cudowne właściwości. Prawdziwa witaminowa bomba, już po 2 dniach widać niesamowite efekty

Cezary Pazura pokazał domNiebywałe, jak wygląda wnętrze domu Cezarego Pazury. Aż dziw, że wszystko do siebie pasujeCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News