Matka się przyznała, 10-letni Filipek zmarł cierpiąc. Okazało się, że wcześniej wydarzyło się coś równie zatrważającego

Matka się przyznała, 10-letni Filipek zmarł cierpiąc. Okazało się, że wcześniej wydarzyło się coś równie zatrważającego Źródło: Pikio.pl

Filipek, który w ubiegłym roku został zamordowany przez własną matkę, umierał w ogromnych męczarniach. Ciało dziesięciolatka porzucono w pokoju hotelowym. Sprawczynią potwornych zdarzeń okazała się jego matka. Okazuje się, że to nie pierwszy konflikt z prawem, do którego dopuściła się mieszkanka Lublina.

Filipek w chwili śmierci miał zaledwie dziesięć lat. Był zdrowym, szczęśliwym chłopcem, który kochał zabawę z rówieśnikami. Niestety, spotkał go tragiczny los. Przed rokiem, w listopadzie 2019 roku, zmaltretowane ciało dziecka zostało odnalezione w pokoju jednego z lubelskich hosteli. Nie było wątpliwości, że Filipek stał się ofiarą brutalnego morderstwa. Opinia publiczna zamarła, gdy do bestialskich czynów przyznała się jego matka. Pogrzeb chłopczyka był miejscem niesamowitych scen.

Filipek został zamordowany przez własną matkę

Filipek i jego matka jesienią ubiegłego roku zameldowali się w lubuskim hostelu. W pensjonacie spędzili łącznie kilka dni. Pewnego ranka sprzątaczka dokonała makabrycznego odkrycia. W łóżku leżały zwłoki zamordowanego chłopczyka. Jego opiekunki nie było w pobliżu. Jak ustaliła policja, po zabiciu dziecka uciekła do Kazimierza Dolnego, gdzie mieszkał jej małżonek. Problemy prawne mieszkanki Lublina doprowadziły do separacji. Po zamordowaniu syna kobieta chciała odebrać sobie życie. Na szczęście, funkcjonariuszom udało się ją odnaleźć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Matka Filipka, 39-letnia Monika S., była prezes Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie, została oskarżona o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów. Prokuratura ustaliła, że zbrodnia została przez nią zaplanowana. Monika S. kazała synkowi położyć się do łóżka, po czym przykryła go kołdrą, a potem udusiła go, przyciskając całym ciężarem ciała. Postępowanie sądowe nadal trwa, w tym momencie prokurator czeka na opinie biegłych. Okazuje się jednak, że to niejedyne przestępstwo, którego dopuściła się mieszkanka Lublina.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń

2. Horror w polskiej miejscowości. Służby prowadzą pilną akcję, stan 1,5-rocznego chłopczyka jest niezmiernie ciężki

3. Za chwilę ruszają rządowe kontrole związane z epidemią. Kto może spodziewać się wizyty służb?

39-latka została oskarżona także o malwersacje finansowe. Śledczy podejrzewają, że wspólnie z dwiema pracownicami, przywłaszczyła ponad 200 tysięcy złotych z kasy Fundacji Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie. Do jej kieszeni miała trafić znacząca część tej sumy - aż 180 tysięcy złotych. By osiągnąć korzyść majątkową, kobiety fałszowały dokumenty dotyczące zapomóg. Ponadto matka Filipka miała wystawiać znajomym fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu, co przyczyniło się do wyłudzeń kredytowych na kwotę 400 tysięcy złotych. Monice S. i jej znajomym grozi 12 lat pozbawienia wolności. Kobieta usłyszy również wyrok za zamordowanie swojego dziesięcioletniego syna. Można podejrzewać, że kara pozbawienia wolności okaże się bardzo wysoka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Oficjalnie: wielki powrót do Legii staje się faktem. Artur Boruc już w Warszawie
  3. Zapadła decyzja ws. Agaty Dudy. Jest nieodwracalna
  4. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
  5. Mnóstwo osób było w błędzie. Szumowski w TVP: obowiązek dotyczy wszystkich
  6. Decyzje o nagłych zamknięciach w kolejnych polskich miastach. Nie było innego wyboru
  7. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  8. Justyna Żyła już gotuje dla nowego partnera? W sieci zawrzało po zdjęciu z przystojnym mężczyzną
  9. Media przekazały najgorszą z możliwych informacji. Walczyli do końca, niestety zmarł

Źródło: Fakt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News