Reprezentacja to nic. FIFA właśnie upokorzyła Polskę DUŻO gorzej

Reprezentacja to nic. FIFA właśnie upokorzyła Polskę DUŻO gorzej Źródło: fot. youtube.com/Sport.pl

Tegoroczny mundial w Federacji Rosyjskiej zakończył się spektakularną porażką naszych piłkarzy. Bardziej niż ekipa Adama Nawałki Polskę zamierza upokorzyć FIFA, która miała podjąć decyzję o odesłaniu z mistrzostw świata polskiego sędziego. Powód jest kuriozalny.

Trwający od 14 czerwca mundial jest przełomowy z wielu powodów. Po raz pierwszy na najważniejszej piłkarskiej imprezie wystąpiły Islandia i Panama, wielcy faworyci albo nie wyszli z grupy, albo zrobili to w bólach, a FIFA zdecydowała się na wprowadzenie technologii VAR. System ten pozwala sędziom na decydowanie o przebiegu meczu za pomocą kamer telewizyjnych i powtórek, na których dokładnie widać, co stało się z piłką i zawodnikami. Po latach starań i próśb niechętna uczciwym rozgrywkom FIFA zdecydowała się w końcu pozwolić nowoczesności zagościć na murawie. Podobne rozwiązanie od lat już funkcjonuje m.in. w światowych tenisie, siatkówce czy nawet hokeju, a sportowcy, trenerzy, sędziowie i działacze związkowi nie wyobrażają sobie gry bez wideo weryfikacji. Kierujący FIFĄ działacze postanowili więc, dać szansę Video Assistant Referee.

FIFA upokarza Polskę

Obecność VAR nie oznacza, że sędzia jest zobligowany do jego użycia. Wszystko wciąż zależy od jego decyzji i jeśli tego zapragnie, arbiter może nie dopuścić do głosu zajmujących się wideo weryfikacją obserwatorów. Tak właśnie postąpił polski sędzia Szymon Marciniak, który zdaniem renomowanej włoskiej gazety "La Gazetta Dello Sport" za swoją decyzję z meczu Niemcy-Szwecja wróci do Polski razem z naszą kadrą. Podczas tego spotkania Polak nie skorzystał z pomocy VAR, gdy Jerome Boateng ewidentnie sfaulował w swoim polu karnym Szweda Marcusa Berga. Jak donoszą Włosi, FIFA odsyła sędziego właśnie za niechęć wobec VAR, którego sama nie chciała dopuścić przez wiele lat. Jeśli Marciniak wróci do kraju, oznaczać to będzie, że zakończy mundial z dwoma spotkaniami na koncie. Polak prowadził spotkania między Argentyną a Islandią oraz Niemcami a Szwecją. Ostateczne decyzje ws. sprawie wyboru sędziów do fazy mają jeszcze zapaść. Odpadnięcie z mundialu reprezentacji to przykra, choć normalna sprawa. Ale sędziego?! Takiej kompromitacji dawno nie było. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Irena Szewińska nie żyje. Miała 72 lata
  2. TVN boleśnie zadrwił z polskiej reprezentacji! Widzowie nie mogą uwierzyć w to, co się dzieje
  3. Polacy wylecieli z mundialu. Tak „cierpią” nasi piłkarze, alkohol i śpiewy
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News