Skandal, dziennikarze dotarli za kulisy Festiwalu w Opolu. Widzowie mogą czuć się oszukani

Skandal, dziennikarze dotarli za kulisy Festiwalu w Opolu. Widzowie mogą czuć się oszukani Źródło: Screen TVP

Festiwal w Opolu powoli zbliża się do końca. Przed widzami zostały jeszcze dzisiejsze koncerty i jutrzejsze. Doroczny festiwal cieszy się ogromną popularnością. Widzowie w Opolu w końcu mogą zaleźć się blisko ulubionych gwiazd. Niestety, okazuje się, że mogą też poczuć się wyjątkowo oszukani. Okazuje się, że dziennikarze dotarli do zdjęć zza kulis.

Festiwal w Opolu przyciągnął wielką publiczność przed ekranami, a także uczestników siedzących na widowni w amfiteatrze. To właśnie oni mogą poczuć się oszukani, gdy dowiedzą się, co dzieje się podczas festiwalu. Niestety, doniesienia medialne są porażające. Zdjęcia zamieszczone na stronie Gazety Wyborczej pokazują wielką niesprawiedliwość, z jaką zostali potraktowani festiwalowicze. 

Festiwal w Opolu w czasach pandemii 

Festiwal w Opolu został zorganizowany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa reżimu sanitarnego. Wszyscy uczestnicy, którzy pojawili się na koncertach w Opolu, przed wejściem mają mierzone temperatury, obowiązkowo muszą mieć na sobie maseczki, przyłbice ochronne lub w inny sposób zasłaniać nos i usta. Co więcej, na widowni zostali rozsadzeni zgodnie ze schematem szachownicy, by zachować bezpieczny dystans. Obsługa nieustannie upewnia się, że każdy stosuje się do zaleceń. A nie, jednak nie każdy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Są równi i równiejsi. Skandaliczne zdjęcia w sieci 

Niestety, podczas gdy ochrona i obsługa koncertu pilnuje, by w głównej części widowni publiczność przestrzegała zasad reżmimu sanitarnego, to w strefie VIP panuje samowolka. To właśnie tam zasiadają goście TVP i opolskiego ratusza. Oczywiście ich także obowiązują zasady, jednak nie widać tego na zdjęciach. Goście zasiadają ramie w ramie, nie wszyscy mają zasłonięte usta i nosy. Dziennikarze GW próbowali się dowiedzieć od TVP, jak przestrzegane są zasady w strefie VIP. Nie udzielono odpowiedzi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Media właśnie obiegło potwierdzenie. Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne, sytuacja w placówce wymknęła się spod kontroli

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Ujawniono plan Morawieckiego. Fatalna wiadomość dla tysięcy Polaków

- Gości sektorów dolnych zobowiązano do siedzenia w maskach  z zachowaniem bezpiecznej odległości, powołując się na pandemię, ale VIP-y siedziały sobie prawie jeden na drugim i bez obowiązku maseczki. Takie postępowanie pokazuje, że jednak jesteśmy podzieleni na ludzi lepszego i gorszego sortu. Chyba że covid śmietanki towarzyskiej nie tyka - napisał do Gazety Wyborczej po sobotnim koncercie czytelnik i zamieścił zdjęcie z koncertu, na którym widać między innymi dyrektora opolskiego ośrodka TVP Mateusza Magdziarza bez maseczki.

fot. screen Gazeta Wyborcza

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie ma wątpliwości, fatalne informacje dla emerytów. Wszyscy byli w błędzie?
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Zamiast wyrzucać do kosza, zrób z nich nawóz do storczyków. Rosną po nim jak szalone

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News